У франківському університеті вперше провели День STEAM професій (ФОТО)

Сучасні технології все більше почали впливати та змінювати всі сфери життєдіяльності людини. Одним із наслідків такої тенденції стало виникнення нових затребуваних професій, для освоєння яких необхідне поєднання наукових знань, технічних, інженерних, дизайнерських та математичних навиків.

Мова про STEAM-професії, які охоплюють природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics). Від чисто технічної вони відрізняються тим, що крім технічних аспектів, потрібно залучати і свою уяву, інформують в ІФНТУНГ, повідомляє Фіртка.

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу добре розуміють цю тенденцію і йдуть в ногу з часом. Вчора в науковому містечку «Нова Енергія», що функціонує на базі університету, вперше провели День STEAM професій.

На захід завітали близько сотні старшокласників разом з вчителями та директорами із різних шкіл області та міста, зокрема: Ліцей №23 імені Романа Гурика, Ліцей імені Романа Шухевича, Івано-Франківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 25, Крихівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Фізико-технічний ліцей, Ліцей № 2 Івано-Франківської міської ради тощо. І всі вони не залишились без приємних вражень. День STEAM професій був дуже насичений різними заходами.

Першим присутніх привітав ректор ІФНТУНГ, академік НАНУ Євстахій Крижанівський:

«Радий вас вітати у стінах «Нової Енергії», Університету нафти і газу! Якщо ви присутні на цьому заході – значить ви не байдужі до науки і до майбутнього нашої держави. Адже будь-який прогрес неможливий без науки. І якщо ми своєю діяльністю наближаємо вас, молодих винахідників, хоча б на крок до впровадження ваших наукових інновацій в життя - значить ми робимо все в правильному напрямі».

Проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш додав:

«Своєю діяльністю ми маємо на меті чимось допомогти традиційній школі. Стараємось створити умови для розвитку молоді в сучасному світі через підвищення їх освіченості в питанні енергоефективних рішень, телекомунікацій, інноваційних методів в освіті, сучасних технологій. Адже розуміємо, що вони – наше теперішнє, а разом з тим і майбутнє».

Окрім того, Максим Карпаш поділився з випускниками лайфхаком «Як написати мотиваційного листа для вступу» та презентував нову освітню інженерну програму «Інженерія відновлюваної енергетики».

Про особливості вступу в ІФНТУНГ, спеціальності та освітні програми розповів присутнім відповідальний секретар приймальної комісії ІФНТУНГ Ярослав Коваль. Так, цього річ, орієнтуючись на ринок праці, в університеті відкрито нові спеціальності (освітні програми): «Буріння свердловин», «Інженерія мехатронних систем», «Галузеве машинобудування», «Інжиніринг і сервісне обслуговування нафтогазових машин та обладнання», «Регіональне управління», «Прикладна фізика та наноматеріали», «Фізика новітніх джерел енергії», «Теплогазопостачання і вентиляція», «Пошукове, розвідувальне та експлуатаційне буріння нафтових і газових свердловин», «Проектний менеджмент», «Теплоенергетика», «Інженерія відновлюваної енергетики», «Енергетичний менеджмент та інжиніринг».

«На відкриття в університеті спеціальностей впливає, насамперед, потреба ринку праці, суспільний запит на ту чи іншу професію і спрямованість університету на європейський освітній простір», - додав Ярослав Коваль.

Цьогоріч абітурієнти мають можливість отримати +20 балів до сертифіката ЗНО, взявши участь у Всеукраїнській олімпіаді, яку організовує університет. Приємною для школярів частиною заходу стало нагородження переможців хакатону інноваційних ідей в рамках освітнього проєкту для старшокласників «Школа передових технологій», який реалізовувався науковим містечком «Нова Енергія» і фінансувався компанією «Київстар».

 

Фотогалерея


29.02.2020 1345
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

818
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

393
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14176 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1631
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

910
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6249

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

682

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1507

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1315

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1200
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

694
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

637
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

927
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5965
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13816
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

299
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

595
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

841 2