Торгівля без посередників: переваги P2P-криптобірж

Біржова торгівля криптовалютами поділяється на два види: класичний, централізований трейдинг та торгові операції за схемою P2P (Peer-to-Peer). На біржах з P2P криптотрейдери взаємодіють один з одним безпосередньо, минаючи фінансових посередників та агентів. У цій статті експерти сайту Profinvestment.com розглянуть особливості торгівлі P2P

Схема P2P схожа на дошку оголошень, де продавці та покупці знаходять один одного, використовуючи різні фільтри: за способом платежу, ціною, обсягом і так далі. 

Учасники P2P-операції можуть певною мірою впливати на ціноутворення, час розрахунку, і в цілому, краще контролювати угоду купівлі-продажу криптовалюти.

Переваги P2P-криптобірж

  • Масовий характер торгівлі. Щодня на P2P-секціях централізованих бірж (CEX), а також на майданчиках децентралізованих бірж (DEX), де торгують лише за принципом P2P, проводять угоди представники майже 200 країн.
  • Найширший вибір способів оплати. На P2P їх кількість сягає 600 і більше. Передбачені навіть варіанти готівкового розрахунку під час особистої зустрічі.
  • Вкрай низькі або взагалі нульові комісії.
  • Організація безпечних біржових угод за методом акредитивних або ескроу-рахунків з попереднім депонуванням коштів учасників.
  • Додатковий рівень захисту від атак хакерів, якщо P2P-операція проводиться на децентралізованій DEX-біржі, На DEX активи і ключі зберігаються не на біржі, а на особистих гаманцях учасників торгів.

Біржові ескроу-рахунки для P2P

Найбільші криптовалютні біржі (наприклад, Binance) підвищують безпеку P2P-угод шляхом проведення їх через спеціальні ескроу-рахунки. Сума транзакції блокується на такому рахунку і стає доступною після того, як сторони визнають договір виконаним. 

Припустимо, покупець купує криптовалюту за фіатні гроші. Продавець токенів надсилає їх на ескроу-рахунок. Отримавши потрібну суму у фіаті, він підтверджує угоду і P2P-секція біржі зараховує криптовалюту покупцю. 

Подібна комбінація можливостей P2P-торгівлі та біржових гарантій централізованій біржі робить P2P-угоди ефективним та досить безпечним інструментом у купівлі-продажу криптовалюти.

Недоліки P2P-криптобірж

Поряд із плюсами, P2P-криптобіржам притаманні окремі мінуси, пов'язані з механізмом проведення P2P-операцій. 

До них можна віднести:

  • Обмежена, точкова пропозиція криптовалюти за заданими параметрами (ціна, обсяг, спосіб платежу та інше). У порівнянні з централізованими біржами (CEX), P2P-майданчики мають знижену ліквідність.
  • Невисока (щодо CEX) швидкість закриття угоди. Учасники торгівлі можуть затримувати її підтвердження або взагалі відмовитися від проведення транзакції. Для мінімізації наслідків такого розвитку подій P2P-біржі запроваджують заходи, спрямовані на зміцнення платіжної дисципліни щодо P2P.

Найбільші маркет-плейси з P2P-торгівлі на централізованих біржах представлені на P2P-секції Binance, а також на P2P-підрозділі Bybit.

Реклама


24.05.2025 236
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3256
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21349
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

285
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

781
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8365
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1358 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016