«Тоді ліквідували ворожого полковника», — воїн, який лікується в Івано-Франківську, про найскладніший бій

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році.

Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Який бій був найскладнішим, воїн розповів інтерв'ю журналістці Фіртки.

"Найскладнішим був перший бій — тоді було випущено 26 мін. Це було через тиждень після того, як я потрапив на фронт.

Приїхав до хлопців після 11 днів навчання. Мені за два-три дні розповіли що таке міномет, бо коли я сказав на навчанні, що йду в мінометку, мені відповіли, що там такого не вчать, "ось тобі автомат розбирай-збирай".

Мені розказали і я поїхав як номер обслуги, але навідник. Теж доволі складно, коли ти приходиш на певну посаду, а тебе одразу підвищують, бо ти швидко схопив усю інформацію.

Відправили в перший бій. Дочекався витягу з наказу, зарахування в частину і дозвіл на проведення бойових дій. І все, ми поїхали.

У першому бою ліквідували якогось полковника Азамата, який привів те все кодло — там стояли кадирівці.

Нас кадирівці назвали "шайтан-трубою". Чому "шайтан-трубою"? Бо, коли я наводив міномет, то думав, що попаде в бліндаж, і дійсно — чітко в бліндаж.

Це називають військовою вдачею. За 26 мін ми багато їх посікли", — поділився військовий.


Також, Станіслав Дейна розповів, як отримав поранення. 

"Це було 14 жовтня. Десь о восьмій годині ранку загинув мій брат, за кілометр від мене. Він теж був командир міномета. Царство йому небесне.

Я це почув по рації — мій морально-психологічний стан був дуже поганий, скажімо так. Десь годину я просидів і нічого не чув і не бачив перед собою.

І з усвідомленням втрати думав: щось не те це все, не може бути, якусь інформацію мені погано дали через рацію.

Але потім зрозумів, що це так — і треба відбивати штурми далі. А це був час, коли на день було по дев'ять, по десять штурмів.

На нашій ділянці фронту в п'ять кілометрів — це дуже багато. Вони [росіяни — ред.] за одну позицію клали батальйон своїх солдатів. Наших хлопців теж дуже багато загинуло в цей день".

Потім почалися штурми, які успішно відбивали, ділиться військовослужбовець.

"За нашою позицією відкрили полювання FVP-дронами і я чотири збив: один гранатою, а три — з автомата. П'ятий я не зміг збити, бо перезаряджався, кидав міну, доповідав по рації. Спіткнувся і впав. І саме це мене врятувало — дрон влетів у ноги, а не в тіло.

Після цього я трохи покричав. Згодом зрозумів, що потрібно себе врятувати, бо я ж вижив. Давав вказівки своїм підлеглим.

Видихнув і прийняв те, що я поранений і мені треба жити, треба додому, щоб побачити дружину, інакше — вона мене "вб'є" [посміхається — ред.]. Це врятувало мені життя.

До цього якось мав розмову з хлопцем, котрий був водієм ЕВАКа. За два дні до поранення я прийшов до нього і спитав, що там по машині, бо скоро їхати, а штурм за штурмом іде.

Він тоді сказав, що з двигуном проблеми. Це мій знайомий, він теж з Підгородного, працювали на заводі в одній бригаді.

Приїжджає цей ЕВАК, я запитую, хто за кермом. Мій знайомий відповідає: "Братик, це я". Думаю: "О, значить нормально поїдемо". Бо в мене, кажу, тікає годинник, кров витікає.

За 45 хвилин після поранення я вже був на стабілізаційному пункті. Звісно, можливо, хотів не бути при свідомості в той момент, щоб не відчувати того дикого болю, але, мабуть, на краще так, бо я це пам'ятаю тепер".

Більше читайте у матеріалі: Отримав поранення в день загибелі брата: історія воїна Станіслава Дейни, який лікується в Івано-Франківську.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну  

«Не хотілось б, аби все перетворилось на АТО 2.0», — військовий Артем Ткаченко про фронт, тил та мобілізацію


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

307
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13636 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1549
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

852
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6109
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1707

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

626

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1451

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1264

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1158
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

511
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1563
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

589
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

866
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5911
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13539
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

228
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

530
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

473
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

779 2