Сесія Коломийської міськради: від нових призначень — до землі біля “Писанки”

 

12524047_908129779283476_8927281185471650651_n

 

Плідно попрацювали депутати Коломийської міськради на черговій сесії, яка відбулася у четвер, 21 січня, і тривала майже чотири години.

 

Розпочали засідання з нагородження: під оплески “кіборгу” з Коломиї Василю Кузьмину, який обороняв Донецький аеропорт, вручили орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, повідомляє “Дзеркало Коломиї”.

 

Потім перейшли до звернень. Депутат від “УКРОПу” Ігор Костюк звернувся до колег по допомогу для 26-річного коломиянина Дмитра Матвієнка, який отруївся чадним газом на Київщині та перебуває у критичному стані. В Дмитра ниркова недостатність та краш-синдром, через що йому довелося ампутувати праву ногу, зараз хлопцеві терміново потрібні донори крові (рідкісна група — 4+).

 

Розпорядники коштів міськради та комунальні підприємства міста не надають у встановлені терміни звіти про витрачання коштів у 2015 році. Про це з трибуни міськради повідомив депутат Віктор Будзінський  (“Батьківщина”).

 

Також обранці зверталися до міськради із запитами про проблеми на своїх округах, зокрема про облаштування автобусних зупинок по вулиці Франка-Довбуша, встановлення сміттєвих баків на Грушевського та про необхідність посипання доріг піском у районі єпархії через велику кількість травмованих на ожеледицях.

 

На 4-ій сесії міськради депутатам винесли на голосування питання про розширення штату відділу містобудування та архітектури Коломийської міськради. Згідно якого була б введена посада заступника начальника відділу, в обов’язки якого, як повідомив заступник мера Олег Дячук, має входити перевірка будівельних об’єктів, проектно-кошторисної документації, актів виконаних робіт, контроль за якістю виконаних робіт.

 

Депутати вирішити не розглядати дане питання на цій сесії, а відправити його на доопрацювання.

 

Зате удвічі збільшили чисельність штату управління надання адміністративних послуг міськради (ЦНАП) — на 8 осіб. Таке рішення було обумовлено збільшенням кількості послуг, які з 1 травня цього року надаватимуть у ЦНАПі. 

 

Відтепер також маємо міську цільову програму “Культура Коломиї на 2016-2020 роки”. Загальну сума програми на 5 років становить 8 млн. 930 тис. гривень.

 

Від культури перейшли до спорту: депутати затвердили вартість добової норми харчування учасників спортивних заходів у Коломиї на 2016 рік — а це 60 гривень на особу.

 

Таїсія Костюк

 

Коломийська міська рада затвердила на посаді директора бюро подорожей та екскурсій у Коломиї Таїсію Костюк. Цим ж рішенням звільнили з посади її попередницю — Адріану Кудлу.

 

Поки підприємство не зароблятиме на себе кошти, нова очільниця бюро, як і попередня, працюватиме без зарплатні.

 

Як зауважив перший заступник мера Сергій Коцюр, за останні 5 років бюро не проводило жодних заходів, які входили в його обов’язки. Зокрема, у місті підготовлені аудіо-тури, якими, за його словами, ніхто не займався. Тому зараз для початку потрібно їх запустити для зацікавлення туристів.

 

Таїсія Костюк розповіла, що має досвід роботи в підприємництві, а також працювала в туристичному агентстві.

 

”Багато моїх друзів з інших міст запитують: “Коломия — цікаве місто, але як туди доїхати?”, — сказала вона, пояснюючи, що готова взятися за промоцію Коломиї та розвиток туризму у місті.

 

”До роботи без зарплатні готова. Будуть прибутки — буде зарплата”, — зазначила вона.

 

Також на сесії створили конкурсні комісії щодо визначення уповноважених осіб на право організації проведення аукціонів з продажу комунального майна та відбору суб’єктів оціночної діяльності.

 

Головою комісії обрано заступника міського голови з комунальних питань Богдан Федорук. Заступник голови — головний інженер ВУКМу Віктор Волошенюк, секретар — спеціаліст ВУКМу Ірина Гнатюк.

 

Члени комісії: директор КП “Житлоінфоцентр” Василь Михайлищук і депутати міськради Олег Романюк (“Солідарність”), Сергій Проскурняк (“Самопоміч”), Сергій Лосюк (“Батьківщина”), Олександр Поясик (“УКРОП”), Тарас Боднарук (“Народний рух”).

 

Найбільше суперечок на сесії традиційно викликають земельні питання. На цьому слуханні серед найбільш обговорюваних було два.

 

Перше — про надання дозволу обслуговуючому кооперативу “Чорновола” на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 836,0 кв. м. по вулиці В. Чорновола для будівництва і обслуговування багатоквартирного будинку.

 

Це питання ще за кілька тижнів до сесії активно обговорювалося серед коломиян у соцмережах. У містян було побоювання, що вісім соток передадуть кооперативу безкоштовно. Земля біля “Писанки”, як наголошували, ласий шматок для кожного забудівника. На думку кількох депутатів, цю земельну ділянку необхідно продавати тільки через аукціон.

 

Засновниками кооперативу є відомі у місті забудівники – брати Віталій та Ігор Сарафини, а також Євген Гладуник. Останній на минулих місцевих виборах балотувався до міськради від партії “БПП “Солідарність”, керівником якої у Коломиї є  секретар міськради Любомир Жупанський. Саме цей факт і дав підстави запідозрити посадовця у причетності до намагання безкоштовно привласнити ласий шматок землі у середмісті.

 

Зараз поблизу “Писанки” стоять два будинки, які псують зовнішній вигляд площі.  Їхні власники – брати Сарафини – згодилися знести ті будівлі, а на їхньому місці спорудити готель. По сусідству є земельна ділянка, що належить члену виконкому, підприємцю Роману Бортейчуку, який теж погодився долучитися до проекту. Але навіть тоді б цих ділянок землі не вистачило, тому було рішення передати 8 соток ОК “Чорновол”.

 

Для цього за тиждень до сесії міськрада організувала громадські слухання, на яких власне й оголосила про наміри.

 

12562565_596689167147642_1423549012_o

 

На сесії міськради Віталій Сарафин наголосив, що орендуватимуть землю лише 2 роки. Потім, як обіцяє забудівник, ділянку викуплять за її комерційною вартістю.

 

За пропозицією депутатів одним з пунктів рішення включили: “надати ОК “Чорновола” проект інвестиційної угоди на затвердження міськради”.

 

В кінцевому результаті депутати проголосували за надання дозволу кооперативу на розроблення проекту землеустрою землі по вул. Чорновола. Рішення підтримали 24 обранці.

 

Серед депутатів, які утрималися від голосування, були Тамара Базюк (“Радикальна партія Ляшка”) та Ігор Ільчишин (позафракційний).

 

“Якщо буде підписана і виконана інвестиційна угода, а її вартість відповідатиме комерційній вартості землі, то тоді я тільки “за” будівництво такого готелю у середмісті. Тим паче, що забудівники пообіцяли облагородити відповідну ділянку біля “Писанки”. І тоді ці всі кроки підуть на користь місту”, – прокоментував Ігор Ільчишин.

 

Від “Писанки” депутати перейшли до землі по вулиці Моцарта, 47, відношення до якої має секретар міськради Любомир Жупанський. Вдруге на розгляд сесії винесли питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання у власність Жупанській Тетяні Дмитрівні земельну ділянку, загальною площею 845,0 кв. м. по вулиці Моцарта, 47 для індивідуального садівництва.

 

Питання – конфліктне й тягнеться ще від 2003 року. Коломиянка Ганна Негрич звинувачує секретаря Коломийської міської ради у захопленні землі. З цього приводу відкрито вже два кримінальні провадження. Напередодні сесії була створена спеціальна комісія, яка й вивчала це питання.

 

Коротко вислухавши сторони, депутати все ж таки прийняли рішення. Загалом питання про надання землі на Моцарта, 47 набрало 17 голосів з 18-ти необхідних.


21.01.2016 920 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

279
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1589 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1830 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2654
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2384 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7621

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

395

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1101

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1172

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1958
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

337
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

715
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

956
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43462
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

988
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2008
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35208 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

334
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

544
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

688
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1012