Роман Онуфріїв: Наше завдання, щоб у місті не було комунального управителя

 

/data/blog/96233/d126633b567071f115e69e3e2b409a8f.jpg

 

Мешканці багатоквартирних будинків Івано-Франківська до 1 липня 2016 року повинні визначити управителя, який обслуговуватиме їх. Найближчим часом комунальне підприємство “Єдиний розрахунковий центр” має списати усі будинки з балансу.

 

Про це йшлося на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ЄРЦ.
 

Директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язкуМихайло Смушак зазначив, що мешканці будинків, які знаходяться на балансі комунального підприємства, звикли думати, що підприємство зобов’язане дбати про будинки та проводити ремонтні роботи. Однак, згідно із законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків є їх співвласниками. Відповідно, вони самі повинні дбати про належне їм майно.

 

Директор ЄРЦ Мирон Джус зазначив, що наразі підприємство обслуговує будинки на звичних умовах. Однак мешканці повинні провести збори, на яких дійти згоди щодо управителя. Рішення приймається за наявністю більше 50% голосів “за”.

 

З 1 липня, якщо мешканці будинків не визначаться з управителем, його призначить орган місцевого самоврядування за результатом конкурсу. Михайло Смушак каже, що на перших порах буде призначено муніципального управителя, яким буде швидше всього КП “Муніципальна управляюча компанія” – теперішній ЄРЦ.

 

“Ми призначимо муніципального управителя, але це не завадить проводити конкурс серед інших приватних “жеків”, – наголосив Смушак і додав, що департамент не зацікавлений у тому, щоб самостійно проводити цю роботу, а вирішувати має сама громада.

 

“Наше завдання глобальне – щоб у місті не було комунального управителя… Тому що все, що комунальне, менш конкурентоздатне. Тобто ми маємо дати “зелений сигнал” бізнесу – приватним “ЖЕКам”, майбутнім приватним управляючим компаніям. Є великий ринок грошового обігу. Створюйте організації та надавайте якісні і доступні послуги, – зазначив депутат міськради Роман Онуфріїв, присутній на комісії. – Ми йдем швидше за державні тенденції”.

 

У комісії також відзначили, що немає приватних підприємств, які можуть запропонувати кращі тарифи, ніж муніципальне.

 

Директор департаменту комунального господарства відзначив, що найбільшим недоліком цього усього процесу є пасивність громадян, які не хочуть збиратися та щось вирішувати.

 

Однією з проблем є те, що в місті є будинки, які жодна компанія не захоче брати на обслуговування, оскільки вони знаходяться в аварійному стані.

 

“Багато таких будинків є і в центральній частині міста. Є такі, що давно вже зняті з балансу. Знову ж таки, будинок залежить від власників. Мешканці мають самозобов’язання по цьому будинку, як і інші суб’єкти. Муніципальна інспекція також повинна буде звертати увагу на те, що власники повинні виконувати свої зобов’язання. Якщо вони цього не робитимуть, не прибиратимуть прибудинкову територію, на кожного власника квартири накладатимуться адмінштрафи”, – пояснив Смушак.

 

Комісія підтримала рекомендацію департаменту ЖКГ та ЄРЦ популяризувати питання визначення управителя серед мешканців багатоповерхівок міста.

 

Як повідомлялося раніше, міськрада перейменувала "ЄРЦ" на "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія" та поповнила статутний фонд цього підприємства до 75 млн гривень. Ці кошти мають бути використані начебто для ремонту будинків, які не перебуватимуть на балансі правонаступника "ЄРЦ".

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правонаступник ЄРЦ відрікається від будинків, де менше 12 квартир


06.01.2016 470 1
Коментарі (1)

Наталка Поляк 2016.01.06, 17:56
Шановний п. Романе! А як же бути з пам'ятниками архітектури, яких у місті багато і які побудовані не вчора? Чи ЗУ "Про охорону культурної спадщини" Ви уже відмінили?
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

317
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1626 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1837 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2663
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2393 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7629

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

402

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1108

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1180

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1967
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

343
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

720
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

963
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43468
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

995
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2013
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35215 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

341
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

553
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

694
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1020