Про що говоритимуть спікери на TEDxIvanoFrankivsk 2015

 

 

У суботу, 13 червня, в Івано-Франківську відбудеться найочікуваніша подія року TEDxIvanoFrankivsk 2015.

 

Тема: «Від минулого до майбутнього».

 

Серед спікерів: редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик, учасники Несторівської групи Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Орест Друль та Мирослав Маринович, відома українська лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, голова правління Кредобанку Дмитро Крепак, дослідник Київської школи економіки та автор VoxUkraine.org. Ілона Сологуб.

 

Загалом TED охоплює багато сфер життя – освіту, мистецтво, науку, спорт, соціологію, медицину, підприємництво, енергозбереження, інше. Зі сцени TED в різних куточках світу про свої ідеї розповідають провідні вчені, політологи та соціологи, художники і дизайнери, програмісти і професори університетів.

 

У їхній когорті на франківському TEDх є і франківчанин. ІТ -галузь представить співвласник компанії Softjourn франківець Сергій Фіцак. Зауважимо, що Softjourn ввійшла цьогоріч у рейтинг ТОП-100 компаній світу по аутсорсингу.

 

Ну і особливий гість із цікавою та неординарною темою канадієць Сергій Добрянський. Він – учасник команди Plan B, яка бере участь у змаганнях, що організовує компанія Google (Google Lunar Xprize).

 

Цікаво, що за умовами змагань, та приватна компанія (а їх усього 33 з усього світу ), яка першою відправить на місяць власний розроблений літальний апарат виграє 20 млн. $. Крім того, команда Plan B має ще амбітнішу ціль: здійснити на місяці друк на 3D-принтері. І ще: всі четверо учасників команди є етнічними українцями з Донецька, які емігрували в Канаду в 1995 році. Ну а більше дізнаєтеся безпосередньо на події TEDxIvanoFrankivsk.

 

Не пропустіть! Це більше, ніж конференція. Сьогодні це проект, творці якого вірять у силу ідей, здатних пробудити найкраще в людині і спрямувати її дії на зміни суспільства довкола себе. По суті, TED переріс у світове співтовариство захоплених людей, які обмінюються досвідом, натхненням, набутими знаннями і новими ідеями.

 

Теми доповідей спікерів TEDxIvanoFrankivsk 2015:

  1. Сергій Фіцак – «Чому комп’ютери ніколи не захоплять світ?»
  2. Оксана Скиталінська – «Чи знали мольфари фітохімію?»
  3. Олег Левченко – «Невідворотність електронного уряду»
  4. Сергій Добрянський – «3D printing on the moon»
  5. Севгіль Мусаєва-Боровик – «Хайтарма. Національна ідентичність кримських татар».
  6. Євген Глібовицький, Ярослав Грицак, Орест Друль та Мирослав Маринович – «Як створити візію для країни?»
  7. Дмитро Крепак – «Економічний розвиток країни – як подолати самого себе?»
  8. Ілона Сологуб – «Суспільний діалог: 42 мільйони невизнаних геніїв»

 

Довідково:

Севгіль Мусаєва-Боровик - українська журналістка, головна редакторка онлайн-видання «Українська правда». У 2011–2013 роках була кореспондентом журналу «Forbes Україна», у 2014 році запустила ділове інтернет-видання Hubs і була його головним редактором. Спеціалізується на нафтогазовій тематиці та паливно-енергетичному комплексі. Провела власні журналістські розслідування про бізнес Сергія Курченка, нафтогазові справи Нестора Шуфрича і Миколи Рудьковського та статті доходів Юрія Іванющенка. П'ять разів отримувала «Премію ділових кіл PRESSзвание».

 

Оксана Скиталінська – сертифікований МОЗ лікар-дієтолог, центр «100 років», є віце-президентом Асоціації дієтологів. Пропагує здоровий спосіб життя, що його сама і веде, може дати кваліфіковану консультацію щодо корекції ваги, правильного харчування та порушень обміну речовин. Дієтолог має публікації у популярних ЗМІ, бере участь у телевізійних проектах, проводить тренінги і читає лекції щодо правильного способу життя та здорового харчування.

 

Дмитро Крепак – Голова Правління ПАТ «КРЕДОБАНК». У 2001 році отримав диплом MBA в Уортонській школі бізнесу Пенсільванського університету (Wharton School of Business, University of Pennsylvania), США. У банківський сфері Дмитро Крепак працює з 1994 року. До обрання Головою Правління КРЕДОБАНКу він обіймав посаду Заступника Голови Правління з роздрібного бізнесу у ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк». Має понад п’ятирічний досвід роботи в Сполучених Штатах Америки.

 

Сергій Фіцак – управляючий партнер Softjourn, Inc. 20 років в ІТ сфері, пройшов шлях від програміста, керівника проектів до керівника успішної компанії. У травні цього року, він завершив навчання у Бізнес-школі, яка розташована в Берклі, США (Haas School of Business - UC Berkeley). Брав активну участь у Відкритому університеті Івано-Франківська, де проводив лекції «Чи важко знайти роботу в маленькому місті — або кого шукають роботодавці?» Фыцак каже, що «основний актив будь-якої компанії є її працівники і основне, чому необхідно вчитись теперішнім та майбутнім менеджерам, це комунікації та відносини».

 

Євген Глібов́ицький — експерт з довготермінових стратегій. Займається дослідженнями цінностей та є учасником Несторівської експертної групи (візія для України 2025), Унівської експертної групи (візія для Львова 2025), дніпропетровської групи DYB (стратегія 2030), ініціатором та експертом групи із розробки стратегії для Киргизстану. Є викладачем програм із комунікацій для медіа, бізнесу та неприбуткових організацій, автор популярних навчальних розробок із PR та медійних комунікацій. Викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи. Його компетенція лежить на перетині суспільного, бізнесового та громадського секторів.

 

Ярослав Грицак – український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету. Директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка, гість-професор (1996–2009) Центральноєвропейського університету у Будапешті, Перший віце-президент (1999–2005) Міжнародної асоціації україністів. Головний редактор наукового річника «Україна модерна», член редакційної колегії часописів Ab Imperio, Критика, Slavic Review, член наглядової ради журналу Harvard Ukrainian Studies. Почесний професор НаУКМА. Має понад 500 наукових публікацій на історичну тематику.

 

Мирослав Маринович – український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, організатор амністерського руху в Україні, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові.Від 1997 року Маринович — директор Інституту Релігії і Суспільства Львівської Богословської Академії, член Українського Богословського Наукового Товариства (УБНТ), зокрема, 9 березня 2010 року в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії в рамках чергового засідання УБНТ виступив з доповіддю на актуальну тему «Схід і Захід України: антагонізм чи шанс для нового синтезу національної ідеї» 13 вересня 2010 року Мирослав Маринович очолив українське відділення міжнародного ПЕН-клубу. Таке рішення одностайно було прийнято на засіданні українського ПЕН-клубу в Києві. Один з учасників Унівської групи. Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня»

 

Орест Друль – український громадський діяч, журналіст, публіцист, аналітик, шеф-редактор Інтернет-проекту «Західна аналітична група». 1987–1990 — член редакції й один із авторів самвидавного альманаху «Євшан-зілля» (Львів). 1989 — 1990 — співпрацював із редакцією самвидавної газети «Поступ» (Львів). Початок 1990-х рр. — один із авторів тижневика «Post-Поступ» (Львів). 1998–2002 — шеф-редактор газети «Поступ» (Львів). 2004–2005 — головний редактор журналу «Місто. Поліс» та польськомовного журналу «Ukraїna». 2007 — шеф-редактор експериментальних проектів телекомпанії ТЕТ Учасник Зарваницької ініціативи. 2012 — один із засновників Несторівської групи

 

Ілона Сологуб почала свою роботу в КЕІ у грудні 2010 року і на сьогодні обіймає посаду Дослідника. Вона активно залучена до збору та обробки даних, а також допомагає у впровадженні різноманітних проектів Київського економічного інституту. Перед тим як приєднатися до команди КЕІ Ілона працювала у банківському секторі, здійснюючи аналіз ринкових та операційних ризиків. Ілона має досвід розробки та впровадження моделей економічних ризиків та підготовки аналітики на різноманітні теми, які торкаються української та світової економіки , науки, політики та ринкових досліджень. Крім того, Ілона має викладацький досвід, який вона здобула читаючи лекції з економетрики в Києво-Могилянській Академії.

 

Олег Левченко – виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Співголова робочої групи при віце-прем'єр міністрові з питань електронного урядування. Голова громадської ради Державного агенства з питань електронного урядування. Громадський активіст. Психолог, соціальний антрополог.

 

Сергій Добрянський– учасник команди Plan B, яка бере участь у змаганнях, що організовує компанія Google (Google lunar xprize). За умовами змагань та приватна компанія (в світі таких знайшлося всього 33), яка до 31 грудня 2017 року відправить на місяць власний розроблений літальний апарат, що має висадити власного розробленого робота і який повинен проїхатися по поверхні місяця не менше 500 метрів та надіслати на Землю фото Місяця в HD якості та компанія, яка зробить це першою виграє 20 млн. $. Команда Plan B кладе перед собою ще більш амбітну ціль: здійснити на місяці друк на 3D-принтері.

 


10.06.2015 629 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

386
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1745
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3253
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1176
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1203
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1260 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

298

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1148

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

990

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

359
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2519
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1260
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1350
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

576
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15213
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7510
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

366
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

802 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

498
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

410
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

498