Прикарпатська преса про реставрацію з галасом, олігархів-рятівників України, смерть вагітної прикарпатки та пільги без грошей

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 14 по 21 січня 2016 року.

 

Репортер

Новація на півтора мільйона. Незабаром депутати місцевих рад голосуватимуть поіменно, а результати голосування будуть опубліковані на сайтах і зберігатимуться там необмежений час. В Івано-Франківській облраді всерйоз заговорили про запровадження електронної системи.

 

Чи б’ються діти в кожній школі? До Репортера звернулися родичі першокласника Надвірнянської школи-інтернату – кажуть, що з їхньої дитини там знущаються. Директор інтернату факт побиття підтвердив та запевнив, що винні будуть покарані…

 

Десять днів морозу та пекла У четвер 21 січня виповнюється рік, як українські військові залишили Донецький аеропорт. Франківець Тарас Кукуляк був одним із останніх його захисників, отримав поранення та орден «За мужність» III ступеню.

 

Реставрація з галасом В Івано-Франківську вже звичним стало в усіх архітектурно-будівельних подіях чекати лише негативу. Звісно, ми всі побачили світу, виросли наші бажання, потреби, можливості. Архітектурні «здобутки» останніх 60-70 років підлягають виключно критиці.

 

Західний кур’єр

Казав пан – кожух дам… «Розпіарену» прем’єром процедуру зменшення вартості опалення при недогріві помешкань і плату за тепло, залежно від температури повітря, у Івано-Франківську застосовують уже багато років.

 

Долар, гривня, девальвація Поширюються чутки, що долар в нашій державі різко здешевшає. Чи так це? Міняти чи не міняти – долар на гривню, і навпаки? Ось питання, яким задаються більшість франківців, що зберігають заощадження у американській та національній валюті, повертаючись після різдвяних свят до робочих буднів.

 

Наливай, медоваре Традицій медоваріння для бджолярів – відносно нове ремесло. Не кожен пасічник готовий витрачати дещицю свого часу на приготування питних трунків. На Прикарпатті минулого тижня відбувся фестиваль-ярмарок «Питні меди», на який з’їхалися однодумці з усієї Західної України.

 

Галичина

«У країні йде щось не так», - або чому олігархи раптом запалилися рятувати Україну Олігархи відчули, що з-під їхніх ніг почав вислизати твердий грунт. Страх олігархів за власне майбутнє і за майбутнє вибудуваних бізнес-імперій виплив на поверхню торік влітку, коли в пресу просочилась інформація про неформальний «зліт» колишніх і нинішніх представників великого бізнесу…

 

Екстреми «Фронтового вертепу» Кілька днів тому повернувся зі сходу України «Фронтовий вертеп» спудеїв Івано-Франківської духовної семінарії ім.. Свщмч. Йосафата. В зоні АТО семінаристи розділили радість Різдва з українськими бійцями, сім’ями і родинами полеглих героїв, волонтерами, переселенцями і жителями Донбасу.

 

Його величність час Те, що здається звичайним, простим і зрозумілим, при спробі глибшого пізнання виявляється найнезбагненнішим. Як можна відповісти на запитання : що таке час?

 

Галицький кореспондент

Ще одна смерть за протоколом В обласному перинатальному центрі за незрозумілих для родичів обставин померла вагітна жінка. Вранці її з низьким тиском забрали в лікарню, а наступного дня її не стало. Родичі звинувачують у трагедії лікарів і кажуть, що при поступленні вагітної до лікарні традиційної діагностики фахівці не провели.

 

Атовцям – комісію, парламенту – вимоги Одним із найнагальніших питань засідання сесії Івано-Франківської обласної ради, що відбулась минулої п’ятниці, 15 січня, стало утворення окремої комісії для вирішення витань учасників АТО та членів їхніх сімей. Ще до початку засідання у сесійній залі зібралися військові.

 

Пільги без грошей - соцзахист - на вітер? З нового року питання фінансування пільгового перевезення пасажирів у громадському транспорті зависло у повітрі. Його хотіли перекласти на органи місцевого самоврядування, але нібито передумали. Однак коштів на відшкодування витрат із перевезення пільговиків у держбюджеті не заклали.

 

Школа навиворіт Замість підручників – розвиваючі ігри, а атестація знань відбувається у вигляді квесту. Основний девіз навчання не повинно бути надто серйозним.

 

Вікна

Стрес від «Ромашки»

У Калуші – гострий брак спеціалістів із дошкільного виховання. Відтак, у дитячих садках часто ніким замінити вихователя, який пішов на пенсію чи у декрет. В управлінні освіти радять перекваліфіковуватися, а в дитсадках на роботу приймають навіть студентів чи тих, хто тільки-но вступив на перекваліфікацію. Днями у ДНЗ «Журавлик» спалахнув конфлікт: із «випускної» найстаршої групи «Соняшник» постійного вихователя перевели до іншої групи – «Первоцвіт», яка залишилася взагалі без вихователя. У результаті малюки з обох груп отримали стрес, а батьки стали на їхній захист.

 

З міського бюджету Калуша платитимуть стипендії учням ВПУ №7

З цього року на бюджети міст обласного підпорядкування передали фінансування профтехзакладів. У Калуші таке училище — одне. На його фінансування вже виділили майже 7 млн гривень. І ще мінімум стільки ж треба до кінця року. В училищі наразі не знають, чи радіти їм від змін у законодавстві. І сподіваються, що набір учнів не зменшиться, а матеріальна база — збережеться.

 

Михайло Качанюк написав спогади про заснування «Відродження»

Михайло Качанюк — один із засновників товариства «Відродження» на Калущині. У книзі «Мої спогади» описує заснування товариства та деякі події зі свого життя. Окремо зупиняється на початку свого проживання у Калуші, створенні Української національної партії, ділиться роздумами про долю країни, спогадами про своє дитинство. Книга містить документи та додатки: світлини і поезію.

 

86-річний Микола Кардащук: «П’єса «Ми живі» — це жива рана моєї родини»

Минулого року у Калуші відбулася прем’єра драми "Ми живі" у постановці народного театру "Легенда". Режисери вистави — Леся Піцик та Ірина Хемич. Аматори сцени зіграли виставу із неабияким натхненням, відтворюючи події «золотого» вересня 39-ого року, коли на Галичину прийшли так звані визволителі зі сходу. Тоді галичани зустрічали червоноармійців хлібом-сіллю, дякуючи за визволення від польського панування, але отримали ще більше зло – терор та репресії НКВД.


21.01.2016 483 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

265
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1574 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1827 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2650
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2378 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7616

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

390

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1094

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1167

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1954
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

334
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

712
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

951
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43459
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3154
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

982
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2005
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35204 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

331
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

541
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

683
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1009