Прикарпатська письменниця розповіла про карантин у Франції

З 16 березня у Франції на загальнонаціональному рівні запровадили карантин. Президент Еммануель Макрон розпорядився закрити школи, дитсадки та університети. Також для того, щоб вийти на вулицю, необхідно заповнити спеціальну анкету.

В ній необхідно вказати ім’я, прізвище, адресу, номер телефону і позначити причину виходу на вулицю. Наприклад, якщо виникла потреба купити продукти харчування. Про це в ефірі програми "Про головне" на 24 каналі розповіла письменниця і журналістка Ірена Карпа, пише Фіртка.

Вона відзначила, що в країні навіть дозволено займатися спортом, якщо людина при цьому перебуватиме наодинці. Крім цього, якщо сімейна пара розлучена, то їхні діти мають право "курсувати" між будинками обох батьків.

Також письменниця додала, що дозволені аптеки та лікарні, однак важливо мати при собі заповнений документ, і показати його в разі необхідності.

"Майже два дні назад ми з дитиною були в лікарні, вона зламала руку. Я запитала, чи потрібно вдягати маску. Мені відповіли: "Ні-ні, ви не перебуваєте в групі ризику". Тобто, маски були лише на лікарях і на працівниках реєстратури. Всіх відвідувачів переконували їх не одягати," – повідомила Ірена Карпа.

Журналістка розповіла, що в країні немає ажіотажу і паніки. Французи поводилися безпечно, до останнього влаштовували вечірки.

"Коли стало відомо, що за кілька годин всі бари й ресторани перестануть працювати, люди "висипали масово туди, щоб все доїсти й допити, що вони потім не зроблять", – розповіла Ірена Карпа.

За її словами, 16 березня, тобто в перший день карантину, люди масово виїжджали з Парижа, зокрема ті, в кого родина живе за межами міста.

"Це не наш випадок, тому що батьки чоловіка вже у віці, і ми доволі свідомо до цього ставимося. Люди за 60 років перебувають в найбільшій групі ризику. В основному, молодь добре це переносить. Ми навіть можемо вже перехворіти, але це ніяк не проявилося",– зазначила журналістка.

Ірена Карпа підкреслила, що у Франції дуже підкреслюють ту інформацію, яку не поширюють в Україні. Зокрема про те, що не можна збивати симптоми ібупрофеном чи кортизолом. Треба вживати тільки парацетамол.

Вона розповіла, що відомі випадки, коли молоді потрапляли в лікарню у важкому стані, тому що займалися самолікуванням і намагалися збити температуру ібупрофеном, який в нормальних умовах прописує кожен французький лікар.

За словами Ірени Карпи, їй невідомі про якісь покарання. 16 березня президент Франції звернувся з тим, що люди мають бути свідомі, і не робити "дурнуваті вчинки".

Вона пояснила, що нараз в країні йдеться не про покарання, а про максимальне сприяння тим, хто зараз можуть зробити важливі справи. Наприклад, лікарі можуть безкоштовно поселитися в готелях Парижу, за все платить держава.

"Гірко, що в Україні ввели покарання, але не ввели жодної міри, яка допомагала людям, що йдуть на роботу і живуть в інших містах. Це неймовірно тупо і нелюдяно. Не можна вводити покарання, коли ти не вводиш для людей можливість лікувати не лише хворих на коронавірус, а й тих, хто перебувають у важкому стані, чи просто мають пройти планове лікування",– зазначила Ірена Карпа.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів запровадив карантин в Україні з 12 березня по 3 квітня. З 12.00 год 18 березня в Україні припиняються залізничні, авіаційні, автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, а з 17 березня зупиняється робота метро у містах. ВООЗ оголосила пандемію у зв'язку з коронавірусом.


Читайте також:

У МОЗ допускають продовження карантину


18.03.2020 1800 1
Коментарі (1)

Юрій 2020.03.18, 18:42

Людина взагалі не розуміє суті ситуації. Кожний має займатись своєю справою.

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3485
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14589 27
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6376

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14226
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2