Поранений боєць Олег Морозевич зі Снятинщини потребує допомоги

 

 

Родина Морозевичів із села Тулова Снятинського району почала ще один рік з надією на повне одужання голови сімейства – 29-річного Олега Морозевича, бійця 24-ї окремої механізованої бригади. В липні минулого року він отримав важкі поранення у зоні АТО. Єдині, хто змушує його не опускати рук, – дружина Леся та двоє маленьких синочків. З терпінням, надією та любов’ю вони намагаються повернути те життя, яке у них було до війни.


Минулої неділі, 17 січня, Олегу Морозевичу виповнилося 29 років. Його телефоном вітали побратими, приходили друзі, рідні. Він говорив з ними, радів, а наступного дня прокинувся і сказав, що не хоче ні з ким говорити, навіть з дружиною та дітьми. Місяць тому він повернувся з Німеччини, де проходив лікування після важкого поранення, пише Репортер.


«Німецький лікар попереджав, аби ми готувалися, що в Олега будуть такі зриви без причини, аби менше на них звертали уваги, – каже дружина бійця Леся Морозевич. – В Олега пошкоджений головний мозок, стоїть пластина в голові. Аби відновилися клітини, треба не менше двох років».


До Морозевичів ми втрапили якраз під такий апатичний настрій глави сімейства, тому спілкуємося з Лесею. Ця тендітна молода жінка мужньо трималася, коли чоловік воював, була з ним під час лікування і зараз не відходить ні на крок. Розказує, коли в країні почалися бойові дії, Олег записався добровольцем, але не взяли. Коли прийшла повістка, без вагань подався у військкомат. Рідні відмовляли як могли, але він нікого не слухав.


«Казав, що йде заради нас, заради наших синочків, аби вони жили у мирній країні», – говорить Леся.


Мобілізували Олега 18 серпня 2014 року. Після двох місяців навчань у складі 24 окремої механізованої бригади (ОМБ) як водія-механіка його відправляють у зону АТО. Спершу був Лисичанськ, а потім 29-й блокпост.


У жовтні Олег вперше прийшов у відпуску. Леся одразу побачила, як змінився чоловік. Каже, його менше цікавили вона, діти, бо постійно переживав за своїх хлопців.


«Він якось віддалився від родини, – говорить дружина бійця. – Але я все розуміла. Налаштовувалась, що таким, як до війни, він уже не буде».


До війни Олег був життєрадісним молодим чоловіком, який ніколи не цурався роботи. Їздив на заробітки, на будови, робив ремонти у селі, працював коло хати.


У Морозевичів два синочка. Станіславу пішов сьомий рік, а Владиславу – четвертий.


«Вони страшне за татом, – розказує Леся. – Інколи таке враження, що їм мами не треба. Малі знали, що тато був на війні. Менший ще не дуже розуміє, бо коли Олег пішов воювати, то Владиславу було лише два рочки. Старший усе розуміє, він знає про всі військові справи. Каже, також піде воювати. Він в нас такий патріот, як тато».


З Донбасу Олег телефонував щодня, усе розпитував.



«Розказував про своїх хлопців, про обстріли, що їли, – пригадує жінка. – Все розказував. Болючою темою для нього була загибель найкращого друга, а потім важке поранення іншого. Довго від того відходив. Не раз разом з ним плакала. Він там, а я тут».


Леся говорить, що найтяжче було тоді, коли телефон мовчав. Серце жінки зачуло біду влітку минулого року, коли телефон замовк на кілька днів. Почала шукати його побратимів серед друзів у соцмережах. Нарешті один із них відгукнувся та розказав про обстріли, поранення, аби не переживала – Олег в лікарні і все буде добре.


«Почала в інтернеті шукати всі найближчі лікарні до того 29-го блокпоста, – пригадує Леся Морозевич. – Дзвонила, розпитувала, чи такого не знають. Попала на волонтерку, чоловік якої якраз робив Олегу першу операцію в Сєвєродонецьку. З нею й підтримувала зв’язок. Та казала, що його стан важкий, але стабільний».


Коли Олега перевели у дніпропет­ровський шпиталь, туди виїхала й Леся разом зі свекрухою та братом Олега. Рідні не відходили від бійця три тижні, поки той був у комі.


Далі був Київ, шпиталь. Жінка каже, що їм дуже пощастило, бо саме в той час були німецькі медики і забирали наших поранених на лікування до себе. Так до Німеччини ще з кількома військовими потрапив і Олег Морозевич. Там йому зробили операцію та поставили пластину у череп. Лише 19 грудня боєць повернувся додому.


Дружина розповідає, що Олег трошки ходить по хаті, підпирається милицею. Ще погано відчуває праву ногу та руку.


Зараз Морозевичі збирають документи, аби подавати на оформлення групи. Також подалися на реабілітацію в Литву, ще обіцяють реабілітацію в Рівному.


А поки Леся сама проводить курс реа­білітації для чоловіка вдома. Каже, бачила, як це робили лікарі в Києві, вчилася біля них, як правильно розробляти, масажувати руку, ногу, робити вправи.


«Займаємося по три-чотири рази на день, – розповідає вона. – Рука починає боліти, то припиняємо, а потім знову розминаємо. Олег допомагає здоровішою рукою. Є такі дні, що він нічого не хоче. Ходжу, прошу, всіляко спонукаю його словами, аби боровся заради дітей, що він нам дуже потрібен, я не зможу сама. Він сяде, подумає і поволеньки піде вже щось робити. Інколи сядемо говорити – у нього багато планів, і те хоче зробити, і те, а інколи – повна апатія. Весь цей час мене тримають діти і велика надія, що все стане на свої місця, просто потрібен час. Усе буде добре. Ми все витримаємо».


P. S. Родині Морозевичів потрібна фінансова підтримка. Олег потребує спеціального догляду, спеціальних побутових засобів гігієни без хімії, ліків, які рідні замовляють із США.

Картка ПриватБанку 4149 4978 4443 1793

Морозевич Леся Миколаївна (дружина)


22.01.2016 1020 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

278
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1586 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1829 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2652
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2382 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7619

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

393

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1100

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1170

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1957
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

336
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

714
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

954
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43461
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

987
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2007
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35207 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

333
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

543
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

686
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1011