Павло Табаков: У першу чергу везу до Франківська святковий настрій

 

/data/blog/96342/8df86bcc5d6306cd12b07210c085e32e.jpg

 

У час Різдвяних свят Павло Табаков уже традиційно вирушає у концертний тур українськими містами. Виконавець, якого не просто так називають найбільшим романтиком нашої естради, цьогоріч потішить програмою «Сніг без пауз».

 

До Франківська він завітає 20 січня, концерт відбудеться в обласній філармонії. Про колядки, яких ми ще не чули, любов, якої прагне кожен та, зрештою, про 10 років, які минули з першої знакової перемоги у програмі «Шанс» – ми поспілкувалися напередодні Різдва.

 

– Павле, що цікавого везете до Франківська?

– У першу чергу святковий настрій, бо його зараз дуже бракує. Всім хочеться відволіктися від буденних проблем, негараздів. Наші концерти – це можливість зробити собі свято. З того, що буде реально незвично, – колядуватиму вісьмома мовами. Буде й багато авторських пісень – як уже відомих, так і щойно написаних, ви їх почуєте перші.

– Іншомовні колядки – де ви їх шукали?

– Та я й не шукав, просто їздив 15 років на гастролі в Європу з різноманітними колективами, там усе це й почув. От як по карті від нас ідуть країни – Польща, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія – от їхні колядки і будуть. Також колядуватиму українською та англійською, а ще – латиною.

 

– У вас є якісь улюблені та взагалі, чим їхні колядки різняться від наших?

– З іноземних у мене улюблена французька мова, і так само їхня колядка. Особливо – старовинна, якої не всі співають, а саме така буде у програмі, дуже гарна, написана у XIII столітті. З польськими взагалі дуже багато спільного, адже наша історія багато в чому перетиналася. Але є в них і не схожі на наші, от їх я і вибрав. Щодо німців – там усе дуже гармонійне, мелодійне. Іспанія – вона з ритмікою: як вони на гітарах грали, так у них і колядки звучать. Італійські – дуже розспівні, все ж таки мова вважається однією з перших за мелодійністю.

– До свят ви ще й презентували пісню-вітання «З Новим Роком!» та зняли на неї кліп. В чому там задумка і чи можна буде її зустріти у все­українських ефірах?

– Це те, з чого я починав нашу розмову, як концерт, так і кліп – це шматочок свята. А родзинка його у тому, що дуже часто у нас, артистів, так трап­ляється, що ми у всі святкові дні працюємо. А ідея така, що ми по «Skype» розповідаємо нашим рідним, коханим як зараз святкуємо, як нам їх бракує. Щодо ефірів, то кліп взяли чимало музичних, всеукраїнських і регіональних каналів. Він має добру ротацію, бо новорічних пісень насправді не так вже й багато.

– Якраз на ці свята минуло 10 років від вашої перемоги у проекті «Шанс», як вона змінила Павла Табакова?

– Табаков став солістом – до того були ансамблі, оркестри, гра на акордеоні, а після «Шансу» почалася особиста творчість і сольна кар’єра. Власне я веду відлік від 25 грудня 2005 року, тоді на католицьке Різдво була та перемога. Тоді Ігор Кондратюк і Кузьма, вічна йому пам’ять, підняли мої руки як переможця на сцені на Майдані Незалежності. Кузьма ще сказав: «Наш земляк переміг, це круто». Усі подарунки, які я отримав на Майдані, і нині в мене вдома. От зараз дивився, щоб можна було у хаті оновити, що викинути, але їх не чіпав, вони близькі як пам’ять. Телевізор стоїть, хоча він уже трохи застарів, футболки з «Караоке», кепки. Правда, деякі з них віддав на розіграші – люди купують, а гроші йдуть на дитячі будинки.

– Потім була ще перемога в «Голосі країни» та півфінал в «Україна має талант» – з вашого досвіду, такі проекти це шанс для всіх чи для одиниць?

– Думаю, це шанс для одиниць, бо мало хто після тих проектів вміє «плавати» у шоу-бізнесі. Я б порівняв телепроекти з великим пароплавом, на який усіх запросили, а потім кинули у воду.

– А що вас втримало на тій воді?

– Практика, талант і постійна праця. Я ніколи не боявся ризикувати, от перший сольний концерт повністю сам організовував. Це тепер вже у мене є команда, а спочатку робив усе сам і так склалося, що люди просто притягнулися.

 

– За ці 10 років в який бік змінився наш шоу-бізнес?

– Я думаю, що в кращий. Стало більше української пісня, гуртів. Правда, не тішить те, що це не висвітлюється належним чином, мало його в ефірах, на радіо. Хочеться, як у Франції – 85 % національного продукту. Багато хто просто каже, що він може бути неякісним, але я бачу, що багато хто старається і продукт виходить якісним. Інше питання – чи люди до того готові. Якщо їх роками годували неякісним, то вони до нього і звикли, як до фаст-фуду. В тому плані, звісно, це все доволі сумно, але рух є і це мені подобається. Просто, це як будинок, його знесли, залишивши фундамент, і на цьому фундаменті хочуть звести новий дім. Та воно не вдасться, поки не знесеш сам фундамент – має пройти багато років, це мають робити правильні люди.

– Ви не зраджуєте амплуа ліричного героя, ніколи не хотілося поекспериментувати?

– Думаю, в першу чергу, те, що близьке для душі, те і треба співати, інакше люди тобі просто не повірять. А романтика завжди зі мною. Але я розумію, якщо потрібен хороший настрій – то випускаю новорічну пісню або легку пісню про море. Треба просто відчувати людей, і тоді все вдасться.

– Ну і з нагоди свят вітання для всіх…

– Це у нас буде рік Мавпи, то хочу побажати, щоб ніхто нікого не мавпував, лишався самим собою – це перше. А друге, аби люди зберігали любов у серці, щоб її було настільки багато, аби можна було її щедро роздавати. Тоді світ стане кращим, а нам самим вернеться удвічі більше. Будь ласка, будьте щасливі.

 

РЕПОРТЕР


08.01.2016 605 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

278
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1586 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1829 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2652
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2382 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7619

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

394

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1100

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1170

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1957
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

336
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

714
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

954
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43461
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

987
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2007
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35207 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

333
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

543
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

686
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1011