"Особливо актуальна в умовах війни": ректор ІФНМУ про найпопулярнішу серед абітурієнтів спеціальність

Івано-Франківський національний медичний університет — один із провідних медичних закладів України, який вже понад 80 років навчає фахівців для системи охорони здоров’я.

Які спеціальності мають найбільшу популярність серед абітурієнтів, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин.

Зі слів ректора, щороку популярність спеціальностей серед абітурієнтів змінюється.

"Якщо десять років тому "Медицина" завжди була на першому місці, і більшість вступників мріяли стати педіатрами, хірургами, дерматологами чи неврологами, то цього року першість взяла спеціальність "Фізична терапія, ерготерапія".

Цей напрямок показав найвищий середній прохідний бал навіть у порівнянні з "Медициною".

Це свідчить, що абітурієнти йдуть навчатися не через престиж чи моду, а тому, що прагнуть бути корисними суспільству. Особливо це актуально в умовах війни, коли фізична та ментальна реабілітація набувають надзвичайної важливості.

Ця спеціальність — не лише про фізичне відновлення, але й про роботу з пацієнтами через спілкування, співпрацю та залучення до життя.

Люди, які повертаються з фронту, не потребують жалості, адже це може їх демотивувати. Натомість важливо показати, що вони потрібні суспільству, і це допомагає їм адаптуватися до мирного життя", — каже Роман Яцишин.

Водночас, ректор підкреслює, наука завжди була важливим пріоритетом для ІФНМУ.

"Якби ми зосередилися лише на підготовці лікарів без розвитку наукових напрямків, ми б залишилися звичайною медичною школою.

Завдяки великим науковим діячам, таким як професори Євген НейкоВіталій Гирилюк і Георгій Бабенко, у нас закладені міцні основи для розвитку патофізіології та біохімії", — додає Роман Яцишин.

Як продовжує Роман Яцишин, в університеті роблять акцент на сучасні технології.

"Один із перспективних напрямків — біопринтинг. Це включає 3D-друк тканин і створення моделей, які можуть стати прототипами для штучних органів чи суглобів. Однак для цього потрібні добре оснащені лабораторії, тому перед університетом стоїть амбітне завдання — створити лабораторію біопринтингу.

Наука в університеті не повинна бути лише для захисту дисертацій, а працювати на благо держави. Ми активно співпрацюємо з європейськими партнерами у напрямках біопринтингу, ментального здоров’я та онкології.

Наприклад, кафедра онкології, яку очолює професорка Анна Крижанівська, має потужне співробітництво з обласним онкологічним центром. Разом із цією кафедрою ми виграли грант на дослідження в галузі онкології, і це лише початок нашого шляху.

Упевнений, що ІФНМУ досягне ще більших успіхів у науці й продовжить робити внесок у розвиток медицини не лише в Україні, а й у Європі".

Більше читайте у матеріалі: «Потрібно постійно розвиватись»: ректор ІФНМУ Роман Яцишин про освіту та науку під час війни, міжнародну співпрацю та цінності


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників


Коментарі (1)

Микола 2025.01.16, 14:37

без сумніву, народ добре живе (купив у держави 12,5 млрд. долярів статистика за 2024 рік) за рахунок донорів (Євросоюзу і США), набирає лишні кілограми і хоче трІшки схуднути, а туткай фахівці з дипломом про схудненн. Вибачте, але хлопці на передовій, не мріють про дієту.

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2829
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1164
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2799 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

73

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

446 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817