Найкращі іграшки для дітей: чим полюбляють гратися малюки

Фото: https://naditok.com.ua/ua/

Діти починають долучатися до ігор уже з перших днів свого життя. Спочатку це власне тіло, потім навколишні предмети та, нарешті, іграшки. Насправді гра має велике значення в житті кожної дитини, адже це основний спосіб взаємодії з навколишнім світом, а також розвитку уваги та інтелекту. Розмаїття новинок іграшок для дітей з’являється на ринку майже щомісяця, і потрібно знати, що точно сподобається малюкам, щоб не розгубитись самому.

Вибір найкращих іграшок

Ключовий критерій вибору іграшок, з якими малюкам буде цікаво проводити час - це вік.

До 4 місяців

У перші місяці немовля просто лежить і ще нездатне утримати предмети саме, тому найкращими іграшками в цей період для нього є:

  • килимок для раннього розвитку;
  • музичні предмети та фігурки, що обертаються, прикріплені до ліжечка.

4-6 місяців

У цьому віці дитина вже може тримати предмети. Підійде все, що можна пом'яти або погризти. Тому дітям вкрай подобаються:

  • брязкальця та інші іграшки, які зручно хапати та можна безпечно вкусити;
  • кільце для прорізування зубів, яке можна гризти, щойно почнуть свербіти ясна;
  • невеликі різнокольорові іграшки на мотузочці, які можна прикріпити до бампера візочка, щоб з їхньою допомогою малюк розважався під час прогулянки.

6-12 місяців

Дитина вже може самостійно сидіти та повзати, тож вивчення предметів виходить на новий рівень. Тепер малюк може вільно тягнути, хапати, стискати тощо. Крім ігрового килимка і невеликих м'яких іграшок, діти в цьому віці приходять у захват від:

  • багатофункціональних розвивальних дощок, спрямованих на одночасну стимуляцію всіх основних органів чуття, а також на вивчення причинно-наслідкових зв'язків;
  • музичних іграшок, які дитина здатна запустити самостійно;
  • невеликих пластикових тварин, з якими цікаво погратися під час купання;
  • розвивальних книжок із м'яких тканин, із різними фактурами.

1-1,5 роки

Малюк починає робити свої перші кроки, тому в пріоритеті - іграшки, які допоможуть розвинути рухливість і дрібну моторику. Популярні дитячі іграшки на цей час:

  • іграшки, які можна штовхати або тягнути;
  • конструктор з великими детальками, які легко з'єднувати;
  • кубики, пірамідки, кольоровий пластилін тощо;
  • маневрений дитячий транспорт, на якому малюк може кататися по дому, просто відштовхуючись від землі ногами;
  • розвивальна книжка, яка допоможе з вивченням предметів, тварин або іншої інформації;
  • ходунки, оснащені безліччю тактильних предметів і музичною функцією.

1,5-2 роки

Малюк переповнений енергією і прагне рухатися якомога більше. Водночас його дрібна моторика стає чіткішою, уява розвивається в міру поліпшення мовної навички. Це одночасний прогрес буквально в декількох сферах одночасно, і найкращі з іграшок для дитини в цей період такі:

  • будь-який музичний інструмент у форматі іграшки;
  • великі воскові олівці або пальчикові фарби;
  • великі намистини, які можна нанизувати;
  • головоломки для малюків, які підходять за віком;
  • залізниця з поїздами;
  • м'які та пластикові звірятка, машинки;
  • конячка-гойдалка.

2-3 роки

До цього часу фантазія дитини в самому розпалі. Ефективно і всебічно розвивати уяву допомагають:

  • дитячі набори «як у дорослих»: кухонні, чайні, пов'язані з професіями;
  • книжки казок, які можна почитати перед сном;
  • костюми різних персонажів;
  • ліплення з пластиліну або глини;
  • ляльки-барбі або ляльки-пупси;
  • мініатюрні світи для вигадування історій - набори Лего, лялькові будиночки;
  • фломастери або фарби, що змиваються.

Іграшки, правильно підібрані для кожного вікового періоду малюка - це справжній скарб. Адже вони допоможуть дитині правильно і всебічно розвиватися, набути нових навичок - від дрібної моторики до творчих здібностей.

Необхідно пам'ятати, що найкращі іграшки для дітей - неодмінно ті, що відповідають всім індивідуальним потребам і безпосереднім інтересам дитини. Це те, на що слід спиратися під час вибору.

Реклама


29.01.2025 295
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

5431
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1051
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

603
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5589
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1508
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1371

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

440

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1267

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1093

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

332
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

361
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1324
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

411
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

670
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5720
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

423
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

291
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

633 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1076
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

931