На тему лікування хвороби Гіршпрунга у дітей: військовий хірург успішно захистив докторську дисертацію (ФОТО)

У вівторок, десятого грудня, у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся захист докторської дисертації за спеціальністю «Дитяча хірургія».

Про це розповіли в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, пише Фіртка.

Чинний військовослужбовець, лейтенант медичної служби Олег Курташ успішно захистив дисертацію на тему «Сучасна тактика і методи хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу». Дослідження присвячене актуальним проблемам діагностики та пошуку нових методів хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ).

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі під головуванням проректора з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професора Сергія Земскова.

Захист дисертації мав характер відкритої наукової дискусії, у якій взяли участь члени спеціалізованої вченої ради та опоненти докторанта. Вчені відзначили, що на підставі аналізу результатів, отриманих під час виконання роботи, Олег Курташ розробив алгоритм обстеження дітей з ХГ, що сприяло більш ранньому виявленню цієї патології та оцінці ступеня важкості пацієнта.

Як вказують, хвороба Гіршпрунга — складна вада розвитку кишківника, яка характеризується відсутністю м'язових та підслизових нервових сплетень в певному відрізку стінки кишки, що призводить до утруднення випорожнення. Частота цієї аномалії у світі за останні роки зросла в 15 разів, чому значно посприяла інтенсифікація ранньої діагностики.

Дисертант запропонував диференційний підхід у тактиці хірургічного лікування ХГ у дітей різних вікових груп, який охоплює всі ланки процесу лікування — від спеціалізованої передопераційної підготовки, вибору етапності, способу хірургічної корекції до профілактики післяопераційних ускладнень, що забезпечує значне покращення результатів лікування юних пацієнтів.

Завдяки цьому на другому тижні скорочується час перебування пацієнтів у клініці після радикальної операції, значно знижується частота післяопераційних ускладнень і досягаються успішні або задовільні функціональні результати лікування у 99,40% випадків.

Дисертант вперше запропонував варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонко-тонкокишкового резервуара (хірургічно створена конструкція) після тотальної колектомії у дітей з агангліозом.

Розроблено та удосконалено варіанти реконструктивно-пластичних операцій з відновлення прохідності при різних рівнях субтотальної резекції ободової кишки (хірургічна процедура, при якій видаляється значна частина органу), оцінюючи анатомо-фізіологічні особливості у дітей різних вікових груп з урахуванням локалізації та протяжності агангліозу (патологічний стан, який характеризується відсутністю або недостатньою кількістю нервових вузлів у певних ділянках організму).

З огляду на актуальність проблеми, розроблені Олегом Курташом підходи щодо діагностики та способів лікування ХГ у дітей різних вікових груп вже впроваджені в практику роботи спеціалізованих хірургічних відділень дитячих лікувальних установ України.

Окрім того, основні теоретичні положення дисертаційної роботи включені в цикл лекцій і практичних занять на кафедрах дитячої хірургії українських закладів вищої медичної освіти, курсах післядипломної освіти та вдосконалення. Матеріали дисертації використані в написанні двох підручників та п'яти навчальних посібників для здобувачів освіти.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Олегу Курташу науковий ступінь доктора медичних наук.

"Щиро вітаємо вченого, який зробив значний внесок у розвиток української хірургії та має особливі заслуги перед Батьківщиною!" — зазначають в дописі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Від посмертної донорки: в Івано-Франківській ОКЛ пересадили нирку пацієнтці

Сімнадцять хвилин клінічної смерті: в Івано-Франківську медики врятували життя чоловіка (ФОТО)

Вперше до школи в 11 років: у Львові прикарпатцю допомогли побороти наслідки онкології

Фотогалерея


11.12.2024 602
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

303
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13620 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1546
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1706

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

625

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

510
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

642
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1562
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5910
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13532
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

224
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

527
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

471
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2