Молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології ПНУ побували в науковому відрядженні в Республіці Польща (фото)

 

/data/blog/95650/a203ec922bd9f2eac8cec22ef1f258ed.jpg

 

Впродовж грудня місяця поточного року молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук перебували у закордонному науковому відрядженні в Республіці Польща.

 

Про це пише Фіртка з посиланням на прес-службу ПНУ.

 

На запрошення професора Stefan Pierzynowski з Лундського університету (найкращий дослідницький університет Швеції) фахівець І категорії Василик Юлія, аспірантка ІІІ року навчання Васильковська Руслана та студентка IV курсу Семчишин Олеся взяли участь в дослідженнях, присвячених догляду та розвитку передчасно народжених немовлят. Експерименти відбувалися на базі Інституту фізіології та харчування тварин ім.Кєлановського в м.Яблонна (Республіка Польща) у рамках програми обміну Шведського Інституту регіону Балтійського моря Visby (Swedish Institute’s Baltic Sea Region Exchange Program).

 

 2913.jpg

 

Дослідницька команда була сформована з представників різних країн: Stefan Pierzynowski (Швеція), Katerina Goncharova (Швеція), Kasia Szwiec (Велика Британія), Jarek Wolinski (Республіка Польща), Danica Grujic (США), Maria Boryczka (Республіка Польща), Paulina Grzesiak (Республіка Польща), Andrea Donatelli (Італія), Siarhei Kirko (Республіка Білорусь), Julia Vasylyk (Україна, Івано-Франківськ), Ruslana Vasylkovska (Україна, Івано-Франківськ), Olesia Semchyshyn (Україна, Івано-Франківськ), Galyna Ushakova (Україна, Дніпропетровськ), Tetianа Kovalenko (Україна, Київ), Iryna Osadchenko (Україна, Київ), Anna Socha-Banasiak (Республіка Польща).

 

 2914.jpg

 

Як модель дослідження використовували недоношених поросят, які відповідали 30-ти тижневому віку передчасно народжених дітей. Подібність між ними полягає в розмірах, незрілості шлунково-кишкового тракту, а також порушенні роботи дихальної, травної, імунної та метаболічної систем внаслідок передчасного народження. Основною метою дослідження було створити модель недоношених дітей, яку б можна було використати для тривалих досліджень та покращення ефективності формули вигодування таких немовлят. Поросят годували спеціальною сумішшю, яка є максимально наближеною до материнського молока. Під час експерименту проводили забір крові та інших біологічних зразків для визначення біохімічних параметрів.

 

 2915.jpg

 

Як зазначають учасники експерименту, наші молоді дослідники кафедри біохімії та біотехнології, мета цього дослідження є надзвичайно благородною, адже дуже важливо навчитися давати шанс передчасно народженим діткам вижити і бути здоровими. Крім того, досвід, який вони отримали, є унікальним. 

 

 2916.jpg

Стажування молодих дослідників кафедри біохімії та біотехнології відбувалося в межах співпраці кафедри біохімії та біотехнології Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету і кафедри біології Лундського університету (Швеція). Ця співпраця активно триває з 2009 року.

 

Зокрема, протягом 3-х років (2010-2013 рр.) виконувався шведсько-український грант у рамках програми Visby «Study on an novеl nutrient assimilation factor (NAF) with potential to influencе obesity» (Дослідження нового фактору асиміляції харчових продуктів з потенційним випливом на процес ожиріння). За час співпраці співробітники, аспірати та студенти кафедри біохімії та біотехнології неодноразово брали участь в експериментах та наукових семінарах в університеті м. Лунд (Швеція), а саме: Драганчук Оля, Лозінський Сашко, Шмігель Галина, Лаба Ольга, кандидат біологічних наук Мосійчук Надія, доктор біологічних наук Лущак Володимир, доктор біологічних наук Семчишин Галина. Також випускниця кафедри біохімії та біотехнології, кандидат біологічних наук Людмила Лозінська сьогодні працює дослідником у Лундському університеті (Швеція). 


29.12.2015 584 0
Коментарі (0)

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

483
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2393
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2321 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2174 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2922
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2706 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

546

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1227

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1294

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2107
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

721
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

448
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

816
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43623
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3207
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1126
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2122
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35347 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

305
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

434
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

654
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

792