Інститут розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" круглим столом започатковує розробку програми інвестиційної привабливості міста (фото)

 

 

 

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл, за яким діючі підприємці, науковці та експерти висували свої пропозиції щодо розробки міської програми «Івано-Франківськ – інвестиційно привабливе, комфортне для бізнесу місто».

 

Захід був організований Інститутом розвитку міста "Новий Івано-Франкіськ", який був заснований в минулому році народним депутатом України Олександром Шевченком, повідомляє Фіртка.

 

До круглого столу запросили мінімальну кількість представників влади, бо як каже Олег Головенський, "у влади завжди все добре, а ми хочемо послухати якраз про те "що не є добрє", що треба виправляти, до чого прагнути". Тому було запрошено бізнесменів і експертів з тим, щоб започаткувати написання майбутньої галузевої програми під назвою: «Івано-Франківськ – інвестиційно привабливе, комфортне для бізнесу місто». Написання такої програми стане спільним проектом Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" та Кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника.

 

Народний депутат України, Почесний президент Інституту Олександр Шевченко у вступному слові пообіцяв, що "Івано-Франківськ стане новим лайнером з новим тверезим капітаном, який ні в якому разі не повторить долю «Титаніка», попри багато в чому сумний поточний стан справ в міському менеджменті та господарці".

 

«Сьогодні Івано-Франківськ привабливий лише для деяких забудівників, а всі решта бізнесменів поневіряються, бо їх ганяють колами по «високих» кабінетах нашої міської влади. Тому я переконаний, що треба зробити простоту доступності до влади. Напевне, оті всі кабінети треба позакривати на замок, зробити одне вікно і відповідно підприємці прийдуть сюди і будуть засновувати підприємства, наймати людей і просто працювати, створюючи робочі місця. Але для цього треба прибрати дурнів при владі і побудувати дороги до Івано-Франківська, інакше бізнесу тут не бути», - переконаний Олександр Шевченко.

 

«З огляду на соціологічні опитуваня існує такий собі феномен схожий з літературним «Станіславівським феноменом», який полягає в тому, що люди в Івано-Франківську значно менше аніж в інших містах сподіваються на владу, а більше сподіваються на свої сили. Тому, очевидно, що це добра база для розвитку бізнесу в нашому місті. Але завжди є стан поточний, той який ми маємо, і є стан бажаний. Говорити те, що Франківськ можна зробити якимось кардинально іншим від решти України складно, тому що є законодавча база, є якісь речі, які нормалізуються, обмежуються на вищому рівні, але тим не менше є такий феномен взагалі в світі, коли кожна територія бореться за те, щоб до неї йшли інвестиції. Вона пропонує якісь додаткові умови, якісь послаблення, якісь речі, коли влада бере на себе зобов’язання супроводжувати і допомагати інвесторам. Тому треба збирати підприємців, треба їх вислуховувати, треба намагатися зрозуміти чого вони прагнуть і наскільки це можна реалізувати. Трикутник "влада–бізнес–громадська ініціатива" повинен працювати синхронно», - висвітлив своє бачення даної проблеми директор Інституту розвитку міста "Новий Івано-Франківськ" Олег Головенський.

 

Учасники круглого столу пропонували запровадити електронний документообіг, скоротити чисельність міськвиконкому, розвивати соціальні аспекти в ІТ-освіті, використовувати деревообробні відходи для забезпечення міста енергією і впровадити нарешті децентралізацію фінансів, яка на сьогоднішній день складає лише 20%, відповідно всі 80% йдуть в Київ.

 

За словами директора девелоперської компанії «Арсенал Сіті» Тараса Виноградника, "для приваблення інвестицій потрібні дві складові - глобальна та місцева, тому що ніхто не купить квартиру в будинку який горить".

 

«Кожен інвестор який заходить з точки зору приватної компанії несе певні ризики але він їх може бачити і прораховувати . Та на місцевому рівні влада має забрати складову “А де я?”. Необхідно врахувати й соціальну складову: комфорт та спокій. Ми думаємо що інвестор приїжджає і все склалось. Нічого подібного. Вони потім прораховують дуже довго чи вигідно інвестувати. Тому зараз нам треба опрацьовувати ті майданчики, які можна розвивати. Щоб коли Україна знову стане більш привабливою для інвесторів - у нас вже на той час були напрацьовані майданчики», - зазначив Тарас Виноградник.

 

На думку екс-керуючого обласною філією ПриватБанку Богдана Лесюка, спершу треба напрацювати стратегію міста, базовим блоком якої повинна бути якраз інвестиційна привабливість.

 

«Треба впровадити електронний документообіг і все, що не піддається електронному обігу повинно бути ліквідовано. Хочу підкреслити влучну фразу Олександра Шевченка, що мер це не політик, це менеджер. Не можна торгувати фарбами чи "тазіками", а потім вийти на рівень влади. Серйозний менеджер має запровадитим органайзер роботи, щоб кожен приходив на роботу, відкривав свій робочий календар і бачив, що потрібно сьогодні напрацювати», - пропонує Б. Лесюк.

 

Крім цього, за словами Богдана Лесюка, необхідно розвивати "культуру поваги до зовнішнього і внутрішнього інвестора, і в цій царині необхідні також серйозні напрацювання мають бути і в мас-медіа". "Громада повинна розуміти, що без підприємця, який створює робочі місця і платить податки - неможливе ніяке комфортне і заможне життя мешканцям міста", - стверджує Богдан Лесюк.

 

Як відзначила голова «Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська» Леся Федорук, наразі "Асоціація працює над ідеєю залучення інвестицій з інших країн. Для прикладу - у нас прогресивний ІТ-розвиток, однак нашим спеціалістам важко пробитися, тому їм потрібно надати майданчик для роботи тут".

 

«Нещодавно в Івано-Франківську було створено ІТ-кластер. Для розвитку соціальних аспектів, забезпечення електронного продукту. Проте у нас ресурсів немає, тому що це масштабний продукт. Варто брати за приклад досвід роботи в Польщі. Там також бізнес-команда, де на чолі стоїть бізнес який інвестує і ставить запити, що саме йому потрібно вирішити. Друге: необхідна освіта наших студентів. І третє: місцеве самоврядування, яке допомагає знизити податкування. Така модель дуже добре працює в Польщі і Світовий Банк навіть виділяє на це кошти. Нажаль у нас тільки почали про це говорити. Тобто нам необхідне загальне комплексне рішення. Потрібні хороші спеціалісти. Адже, всі ми розуміємо, що дешевше замовити в Україні якийсь продукт, який буде не в гіршій якості. Треба так зробити, щоб молоді люди не виїжджали, а щоб їм було комфортно жити тут», - відзначила Леся Федорук.

 

Такий лейтмотив висловила і завідувач кафедри управління та бізнес-адміністрування ПНУ ім. В. Стефаника професор Валентина Якубів.

 

«Без розробки стратегії неможливо буде досягнути мети. Дуже важко дивитися в очі студентам які не знають для чого вчаться. І коли я намагаюсь їм показати ще щось, навчити їх ще чомусь, то вони часто не розуміють для чого їм це, оскільки 80% з них не підуть працювати по спеціальності взагалі. Вони або виїжджають за кордон або працюють в іншому руслі. Наше місто не має місії, реальної чіткої стратегії розвитку. Тому нам потрібно написати ті завдання, яких ми хочемо досягти. Потрібно переймати досвід Львова. Проблема що наші розумні люди виїжджають. Тому я рада що є такі пропозиції, і це треба популяризувати в нашому середовищі. Кращі ідеї є, і потрібно намагатись якимось чином їх втілювати тут. Також для програми розвитку необхідний SWOT-аналіз, як метод стратегічного планування. Нам треба прописати слабкі можливості та підсилити сильні. Наразі такий аналіз у нас є лише формально», - підсумувала Якубів.

 

Керівник регіонального представництва Міжнародної Торгової Палати Марія Ткачук, звернула увагу присутніх на те, що нам не треба чекати залучення нових інвестицій. «Нам варто підтримувати існуючих інвесторів. Не чекати поки вони прийдуть сюди, вони самі не прийдуть — до них треба йти. Для міста важливий хоча б один успішний інвестиційний проект відомої світової фірми. Івано-Франківськ може бути логістичним центром Східної Європи. В нас є всі передумови для цього», - впевнена Марія Ткачук.

 

Проте, за словами М. Ткачук, будь-який серйозний проект потребує законодавчої бази і над цим також треба працювати. Івано-Франківську потрібна людина, яка зможе зайти в будь-який Міністерський кабінет.

 

Інвестбанкір Володимир Куцев переконаний, що "навіть в умовах війни інвестиції можуть йти в місто, - приклад тому - Ізраїль, але одна з головних уморв - наявність керівника містом та команди однодумців, яким будуть готові довіряти інвестори". 

 

«Спочатку ми повинні працювати майже безкоштовно, ми повинні бути альтруїстами в плані реалізації змін у місті. Для мене, наприклад немає самоцілі працювати у владі. Мені досить комфортно працювати в бізнесі. Але я бачу, що мушу допомогти місту побороти ті всі вади управління, створити таку систему, яка унеможливить корупцію і передати вистроєну систему вже професійним політикам і управлінцям місцевого самоврядування. Ми всі повинні цим займатись», - резюмував народний депутат Олександр Шевченко.

 

 

Представник Міжнародної Торгової палати в Івано-Франківскій області Марія Ткачук, завідувач кафедрою бізнес-адміністрування ПНУ Валентина Якубів, інвестбанкір Володимир Куцев, лідер ГО "Самопоміч" директор фірми "Арсенал-Сіті" Тарас Виноградник та народний депутат Олександр Шевченко

 

 

Зліва - директор "Тайко Електронік Юкрейн лімітед" Олександр Гьотц

 

 

 

 

 

 

 

 


25.05.2015 1282 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

610
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1870
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3351
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1213
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1232
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1298 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1019

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

352

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1025

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1187
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

399
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2559
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1289
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1398
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

598
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15251
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7540
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

395
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1002 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

535
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

436
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

521