ІФНТУНГ впроваджує нову освітню програму "Менеджмент енергетичної інженерії"

В сучасних умовах, які характеризуються надзвичайно складними викликами в усіх сферах розвитку економіки та суспільства виникає необхідність вирішення людськими ресурсами соціально-економічних систем широкого спектру різних завдань.

Дуже часто, для прийняття ефективних управлінських рішень або попереднього їх супроводу фахівцю, який на професійному рівні володіє знаннями в галузі управління необхідно додатково вивчати техніко-технологічні особливості процесів.

Або, навпаки, інженер, який здатний професійно та якісно виконувати свою роботу, але, при цьому, обмежений знаннями методів, підходів, інструментів та моделей управління, змушений звертатися до теорії та практики управління з метою отримання найкращих результатів від реалізації процесів з використанням техніко-технологічних засобів.

Про це пише Фіртка з посиланням на Pravda.if.

Що таке «менеджмент енергетичної інженерії»?

Енергетична інженерія – це теорія та практика, спрямована на вирішення технічних та технологічних задач, пов’язаних з функціонуванням енергетичних об’єктів та систем у сфері виробництва, розподілу, постачання та споживання різних видів енергії.

Менеджмент – це теорія та практика управління ресурсами організації, сукупність технологій, принципів, методів, засобів та форм, спрямованих на підвищення ефективності її функціонування.

Менеджмент енергетичної інженерії – це управління організаціями в процесах створення, впровадження і ефективного використання технологій, технічних засобів, механізмів та інструментів виробництва, збереження, передачі і споживання всіх видів енергії.

Чому ІФНТУНГ ініціює нову ОП?

  1. На виконання Стратегії ІФНТУНГ до 2028 р.
  2. Зважаючи на пріоритетність вирішення проблем забезпеченості людськими ресурсами та енергією для будь-якої організації в умовах сучасних викликів
  3. Оцінюючи зростання потреб організацій у фахівцях з управління, здатних використовувати  широкі можливості участі у проєктах та програмах, зокрема, державних, які передбачають залучення ресурсів у відновлення та реконструкцію енергетичних об’єктів, їх захист, альтернативне виробництво енергії та енергопостачання, енергозбереження.  
  4. Для залучення фахівців-практиків вітчизняної енергетичної галузі до підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації людських ресурсів організацій для підвищення ефективності реалізації завдань в сфері енергетичної інженерії.

Основний фокус освітньої програми

Це підготовка фахівців, здатних до застосування при вирішенні проблем та складних спеціалізованих задач у сфері управління процесами створення та використання різних видів енергії організаціями та їх підрозділами набутих під час навчання знань і навичок, спроможних до відкриття та ведення власної справи за напрямом виробництва та постачання різних видів енергії, прагнучих до участі у науковій діяльності та генерування креативних ідей щодо енерговиробництва, енергоспоживання та енергозбереження.

Фактично ІФНТУНГ пропонує МВА у сфері енергетики!

На які посади може претендувати магістр з менеджменту за освітньою програмою «Менеджмент енергетичної інженерії» (відповідно до Національного класифікатора професій ДК 003:2010)?

  • 12 – Керівники підприємств, установ та організацій; 
  • 122 – Керівники виробничих та інших основних підрозділів;
  • 123 – Керівники функціональних підрозділів;
  • 13 – Керівники малих підприємств без апарату управління; 
  • 131 – Керівники малих підприємств без апарату управління;
  • 14 – Менеджери (управителі) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів;
  • 143 – Менеджери (управителі) в обробній промисловості та у виробництві електроенергії, газу та води.
  • 142 – Менеджери (управителі) у добувній промисловості
  • 1439.8 – Менеджери (управителі) у виробництві та розподіленні електроенергії
  • 1477 – Менеджери (управителі) з підбору, забезпечення та використання персоналу

Які додаткові спеціальні компетентності отримує здобувач за ОП «Менеджмент енергетичної інженерії» не передбачені іншою ОП?

Здатність розробляти і реалізовувати стратегії та плани організації, пов’язані зі створенням або використанням різних видів енергії, формувати та здійснювати їх моніторинг;

Здатність забезпечувати взаємодію між інженерним та управлінським персоналом, формувати ефективні команди, організовувати та планувати розвиток персоналу;

Здатність організовувати, планувати та контролювати хід виконання операційної діяльності в сфері енергетичної інженерії, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію.

Які додаткові програмні результати передбачені ОП «Менеджмент енергетичної інженерії»?

Забезпечувати розробку, реалізацію та моніторинг стратегій організацій з врахуванням особливостей їх господарської діяльності щодо виробництва, розподілу, транспортування  або споживання енергії та її носіїв, а також потреб сталого розвитку.

Вміти організовувати командну роботу людських ресурсів організації, планувати та забезпечувати їх розвиток для реалізації інженерних проектів.

Розуміти організаційну та техніко-технологічну складові операційної діяльності організацій за напрямом виробництва, розподілу, транспортування або споживання  енергії та її носіїв для прийняття управлінських рішень щодо їх розвитку.

Які унікальні компоненти (навчальні дисципліни) передбачені ОП «Менеджмент енергетичної інженерії»?

  • Лідерство, комунікації та командотворення в інженерії
  • Публічне адміністрування у сфері енергетики
  • Управління змінами та енергетичний перехід
  • Бізнес-адміністрування в сфері енергетики
  • Стратегії та сталий розвиток в енергетиці
  • Управління та технології у сфері нафтогазової інженерії (управління діяльністю нафтогазових підприємств; управління діяльністю нафтогазових підприємств; енергетичні ринки)
  • Управління та технології у сфері електричної інженерії (управління діяльністю енергогенеруючих та енергорозподільчих підприємств; процеси, технології та обладнання генерації та розподілу електроенергії; відновлювальна енергетика та енергоаудит)

На кого орієнтована ОП «Менеджмент енергетичної інженерії»?

  • Випускники-бакалаври усіх технічних спеціальностей ЗВО, які прагнуть здобути фах менеджера з одночасним розширенням технічних знань, вмінь та навичок в сфері енергетичної інженерії.
  • Випускники-бакалаври нетехнічних спеціальностей ЗВО, які прагнуть розвинути або здобути компетенції у сфері менеджменту з одночасним оволодінням техніко-технологічними знаннями у сфері енергетичної інженерії.
  • Представники управлінського корпусу підприємств та організацій енергетичної та інших галузей, які не мають базової технічної освіти за інженерним напрямом.
  • Інженерно-технічні працівники підприємств та організацій енергетичної та інших галузей, які мають технічну освіту за інженерним напрямом і в коло професійних обов’язків яких входить вирішення питань, пов’аних з організацією, плануванням та контролем за ходом реалізації інженерних проектів.

Які переваги ОП «Менеджмент енергетичної інженерії»?

  • поєднання теорії та практики: залучення вітчизняних та іноземних фахівців-практиків з досвідом у сфері управління, зокрема з числа практикуючих управлінців нафтогазових, енергенеруючих та енергорозподільчих компаній;
  • використання інтерактивних методів викладання та «реальних» кейсів;
  • наявність навчальних компонентів, які посилюють техніко-технологічну підготовку здобувачів;
  • можливість вибору траєкторії підготовки за напрямом нафтогазової або електричної інженерії;
  • отримання сертифікату (15 кредитів) за напрямом «Управління та технології у сфері нафтогазової інженерії» або «Управління та технології у сфері електричної інженерії».

Які умови вступу для здобуття ступеня магістр за ОП «Менеджмент енергетичної інженерії»? 

Приймальна комісія:     

     


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ухвалили рішення: до ІФНТУНГ приєднали Донбаську академію будівництва й архітектури


20.06.2025 212
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

622
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3223
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21331
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2115
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2481

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

431

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

279

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

868

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2277
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

290
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

568
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1114
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

273
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

892
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

860
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8349
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

444
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1273 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2293 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003