Як зрозуміти, що вино зіпсувалось

Вино — благородний напій, який цінується за свій унікальний смак та аромат. Сьогодні якісне вино пропонує будь-який інтернет магазин вина, проте навіть найдорожчі пляшки можуть зіпсуватися при неправильному зберіганні. Розуміння ознак зіпсованого вина допоможе вам уникнути неприємних сюрпризів і зберегти гроші.

Чому вино може зіпсуватись

Вино — це живий продукт, який продовжує розвиватися навіть після розливу в пляшку. На жаль, цей розвиток не завжди відбувається в бажаному напрямку. Основні причини псування вина включають:

  • Надмірне окиснення — один з найпоширеніших ворогів вина. Коли повітря проникає в пляшку через несправний корок або після відкриття, вино починає окиснюватися, змінюючи свій колір, аромат і смак.
  • Значні коливання температури або зберігання — при високій температурі прискорюються хімічні реакції у вині, що призводить до його передчасного старіння та псування. Вино найкраще зберігається при стабільній температурі 10-15°C.
  • Вплив УФ-променів, що можуть спричинити так званий "світловий удар", який змінює аромат і смак вина. Саме тому вина з потенціалом до витримки зазвичай розливають у темні пляшки.
  • Небажані мікроорганізми, що можуть потрапити у вино під час виробництва або через несправний корок і викликати різноманітні дефекти.

Ознаки зіпсованого вина

Щоб визначити, чи вино може бути зіпсоване, зверніть увагу на такі ознаки.

Коркова хвороба

Досить поширений дефект вина, що закрито корковою пробкою. Спричиняється грибом, що живе в корковому дереві. Якщо при відкритті пляшки корок має запах мокрого картону, землі або плісняви, то є вірогідність, що корок зміг зіпсувати і вино і воно перейме цю саму ароматику.

Аромат

Найнадійніший індикатор — запах. Здорове вино пахне фруктами, квітами, спеціями або іншими приємними нотами. Зіпсоване вино може мати запах:

  • мокрого картону або газети — корковий присмак;
  • оцту або ацетону — надмірне окиснення;
  • сірки або тухлих яєць — дефект виробництва;
  • цвілі або затхлості.

Смак

Якщо візуально та на запах вино має добрий вигляд, спробуйте невеликий ковток. Зіпсоване вино часто має плоский, безживний смак або неприємну кислотність. Воно може викликати відчуття печіння або мати металічний присмак. Але майте на увазі, що існують вина, для яких висока кислотність є сортовою ознакою.

Чи можна пити зіпсоване вино

В більшості випадків споживання зіпсованого вина не становить серйозної загрози для здоров'я. Звичайно, смак такого напою буде далеким від бажаного, але наявність неприємного запаху або смаку не означає, що вино стало отруйним.

Однак є винятки, за яких вживати вино заборонено:

  1. Вино має видимі ознаки плісняви або у ньому плавають сторонні частинки.
  2. Люди з алергією на сульфіти повинні бути особливо обережними з окисненим вином, оскільки окиснення змінює хімічний склад сульфітів.
  3. Вино має незвичайний смак і викликає навіть незначний дискомфорт.

Розуміння того, як розпізнати зіпсоване вино, допоможе вам отримувати максимальне задоволення від цього благородного напою й уникати неприємних сюрпризів.

Реклама


13.04.2025 441
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2562
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1207
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1134
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2314
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3761
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2754 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

997

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

843

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

793

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

739
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10476
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1326
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

370
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5472
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1181
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2979
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

571
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

417 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

855
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

747
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

796