Як зміцнити імунітет: прості поради від імунолога

У сучасних умовах, коли значна кількість людей зіштовхується з сезонними хворобами, питання зміцнення імунітету та вакцинації є особливо актуальними.

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ІФНМУ Тарас Кобрин поділився рекомендаціями з журналісткою Фіртки щодо того, як підтримувати своє здоров'я в дорослому віці.

"Імунітет — це складна система, яка працює індивідуально в кожної людини. Тому використовувати медичні препарати для його зміцнення самостійно — небезпечно. Спочатку варто звернутися до сімейного лікаря, щоб оцінити стан організму", – наголошує медик.

Тарас Кобрин підкреслює, найефективніший шлях до зміцнення імунітету — здоровий спосіб життя.

Також, серед рекомендацій:

  • Відмова від куріння та зловживання алкоголем. Сон і психічне здоров’я.

"Достатній сон та уникнення стресових ситуацій допоможуть підтримати імунну систему, хоча повністю уникнути стресу в сучасних умовах — складно".

  • Збалансоване харчування. Вживання фруктів і овочів, які містять природні вітаміни й антиоксиданти, допомагає організму функціонувати належним чином.

  • Окрім того, Тарас Кобрин наголосив на важливості вакцинації.

"Є планові щеплення, які починаються в дитинстві, але для дорослих  важливо робити ревакцинацію кожні 10 років" від дифтерії та правця", — підкреслює фахівець.

Наприклад, вакцинація від дифтерії та правця залишається актуальною для всіх вікових груп.

Тарас Кобрин також рекомендує щорічно вакцинуватися від сезонного грипу.

"Сучасні вакцини зазвичай є чотирикомпонентними, що захищає від двох типів вірусу грипу А і двох – В. Хоча вакцинація не гарантує повного захисту, вона допомагає уникнути важких ускладнень, таких як пневмонія", – пояснює проректор.

Окрім того, прикарпатцям нагадують про важливість вакцинації проти COVID-19, особливо для людей із хронічними захворюваннями.

"Попри те, що COVID-19 перестав бути на першому плані, ризики залишаються, особливо для вразливих груп населення", – додав Тарас Кобрин.

Щоб вчасно виявляти потенційні проблеми, фахівець рекомендує раз на рік звертатися до сімейного лікаря, здавати базові аналізи: загальний аналіз крові та сечі, рівень цукру й холестерину.

А також — проходити ЕКГ та обстеження органів грудної клітки.

"Сімейний лікар допоможе визначити, які саме обстеження потрібні у кожному конкретному випадку. Це входить до системи медичних гарантій і є безплатним".

Дотримуючись цих простих правил, кожен може значно покращити своє здоров’я та мінімізувати ризики сезонних захворювань.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


08.12.2024 Тетяна Сорока 517
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

2824
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1246
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1163
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2356
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3790
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2798 8

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

71

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1025

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

864

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

816
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

97
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10500
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

96
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

421
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5502
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1215
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

444 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

880
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

764
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

817