Як змінюється курс по крипті: основні фактори впливу

Відомий факт для всіх, хто працює на ринку цифрових валют: курс по крипті схильний до суттєвих коливань. Цей момент залежить від багатьох факторів, розуміння яких допоможе трейдерам та інвесторам приймати виважені рішення. Оцінка того, що впливає на котирування, дозволить складати ефективні стратегії для вашого портфеля.

Скільки коштує Біткоін в доларах: попит та пропозиція

Перше, що позначається на вартості цифрових активів – співвідношення попиту та пропозиції на ринку. Спрацьовує таке правило: чим вищий попит на крипту і нижче її пропозиція, тим вище стає курс. Те, по скільки Біткоін і інші монети торгуються на ринку, залежить від транзакційних обсягів, ринкової капіталізації, ліквідності.

Якщо говорити конкретно про BTC, першу і найпопулярнішу криптовалюту, то вона має високу ринкову капіталізацію та ліквідність. Тому актив менше схильний до волатильності порівняно з менш відомими альткоінами. Ви зможете купити Біткоїн за ціною, яка відповідає середній ринковій. На Bitcoin, як і на іншу крипту, можуть впливати внутрішні та зовнішні чинники.

Внутрішні причини, через які змінюються ціни криптовалют

  • Технологічні оновлення. Цінність проєкту та його монети може суттєво зрости за рахунок впровадження нових технологій та покращень у блокчейн-мережі. Яскравий приклад – оновлення мережі Ethereum до версії Ethereum 2.0.
  • Успішність проєкту. У Біткоїна курс тримається на високій позначці, оскільки актив досяг визнання у криптоспільноті. Реалізація та розвиток криптопроєктів можуть підвищувати їхню ціну. Важливими вважаються успішні співробітництва та партнерства. Наприклад, партнерство між Cardano та великими технологічними компаніями допомогло залучити нових інвесторів та збільшити курс монети ADA.
  • Емісія та розподіл крипти. Цей момент позначається на тому, скільки коштує Солана, Біткоїн та інші криптовалюти, а також на стійкості монети на ринку. Довіра до проєкту підвищується при обмеженій емісії та рівномірному розподілі монет. Ціна BTC продовжуватиме зростати в майбутньому, оскільки система передбачає обмежену емісію – 21 млн. коїнів, що гарантує дефіцит активу.

Варто враховувати також і корисність криптовалют: чим більше сфер застосування, тим вища цінність. Ціна Солани, Біткоїна та іншої крипти зростатиме, якщо ці активи використовуватимуть як засіб збереження вартості. При цьому Ефіріум дає можливість розробляти та керувати децентралізованими додатками, через що проєкт популярний серед розробників.

У Солани курс, як і вартість інших монет, може відрізнятися на різних криптобіржах. Нові лістинги на торгових платформах найчастіше провокують короткострокове зростання позиції криптовалюти.

Зовнішні чинники впливу на ціноутворення крипти

  • Політична ситуація.

Крипторинок сильно реагує на будь-які зміни у законодавстві, що можна побачити на прикладі Китаю та рішень його уряду. Крім того, коли Дональд Трамп переміг на президентських виборах США, то у SOL ціна, як і вартість іншої крипти, зросла.

  • Економічні умови.

У періоди локальної економічної нестабільності ринку інвестори шукають альтернативні варіанти активів, де перше місце займають криптовалюти. Приклад – Україна, Аргентина, Венесуела та багато африканських країн.

  • Новини та події.

Окрім політичних, також й інші новини можуть провокувати зростання чи падіння монети SOL, BTC, XRP та інших. Значні коливання ринку відзначаються при зломі криптобірж, великих інвестицій у проєкти, трендових постів відомих особистостей.

  • Експертні прогнози.

Прогнози криптовалютних аналітиків та лідерів думок можуть впливати на очікування ринку, що також викликає зміни у криптоіндустрії.

Реклама


24.01.2025 568
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6603
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1086
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

610
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5611
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1513
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

454

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

338
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

387
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1333
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

431
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

297
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1081
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940