«Головне — живий». Як в Івано-Франківську військовий з Донеччини вчиться ходити після подвійної ампутації

У вересні 2023 року біля Красногорівки 42-річний воїн Олег отримав важке поранення.

Про це Фіртці розповіли у благодійному фонді «Пацієнти України».

Врятувати ноги не вдалося — лікарі ухвалили рішення про ампутацію. Далі були шпиталі в Дніпрі, Києві, Білій Церкві. Потім — реабілітація. Спочатку в одному з центрів, де чоловік отримав протези та базову підготовку. Але, як виявилося, навчитися ходити — не те саме, що просто стояти.

«Коли Олег приїхав до нас, він не міг упевнено рухатися на протезах. Було складно з технікою ходи, рівновагою, витривалістю. До того ж ампутація різнорівнева — це завжди ускладнює відновлення», — розповідає фізичний терапевт Олексій з Івано-Франківська.

Тепер вони разом відпрацьовують кожен крок. Завдання — навчити Олега впевнено пересуватися з однією милицею, не тільки в залі, а й на вулиці, по пандусах. Щоденний графік Олега виглядає так: вранці — тренування ходи, вдень — робота на тренажерах, вправи для рук і корпусу.

«Складно? Так. Але терпимо. Як тренування. Та й діти підганяють — кажуть, щоб скоріше вставав. Є для кого старатись», — каже чоловік.

Олег проходить реабілітацію в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Тут він отримує не лише професійну допомогу, а й усе необхідне обладнання для відновлення.

Медзаклад оснащено сучасною технікою та допоміжними засобами реабілітації, зокрема, завдяки ініціативі «Реабілітація травм війни» за фінансової підтримки міжнародного благодійного фонду Nova Ukraine.

Саме тому ініціатива «Реабілітація травм війни» разом із Nova Ukraine послідовно інвестує в оснащення лікарень. З 2022 року партнери спрямували більш як 12,5 мільйона гривень на закупівлю понад 300 одиниць техніки: тренажерів, вертикалізаторів, ортопедичних модулів, засобів для протезування. Підтримку отримали десятки медзакладів по всій Україні.

Серед них: Івано-Франківська обласна клінічна лікарня, НДСЛ ОХМАТДИТ, Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології Закарпатської облради, Надвірнянська центральна районна лікарня, Білоцерківська міська лікарня №2, Долинська багатопрофільна лікарня та інші. Загалом спецзасоби надійшли до закладів охорони здоров’я Київської, Івано-Франківської, Закарпатської, Тернопільської областей. 

Разом з тим Nova Ukraine долучилася до розвитку професійної спільноти: підтримала проведення конференції в НДСЛ «Охматдит», конгресу фізичних терапевтів і військово-медичного конгресу від Міноборони. Також партнерство охопило розробку стандартів освітніх програм для фахівців з реабілітації.

Такі освітні ініціативи дають фахівцям змогу розвиватися, тримати фокус на сучасних підходах і відповідати на нові виклики. Це шанс отримати знання, яких часто бракує в базовій освіті. А також — можливість бути частиною професійної спільноти, що формує майбутнє реабілітації.

Повномасштабна війна щодня збільшує кількість людей, які потребують реабілітації. Тому розвиток цієї сфери вкрай необхідний. Щоб Олег, інші військові й цивільні могли не просто повернутися до життя, а досягати своїх нових цілей, втілювати мрії.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Розділений на два напрямки: як в Івано-Франківську працюватиме унікальний за функціональністю реабілітаційний центр (ФОТО)

Капітальні ремонти та сучасне медичне обладнання: на Івано-Франківщині відкрили реабілітаційне відділення (ФОТО)

Реабілітаційний центр для військових поблизу міського озера: як обговорювали питання на сесії Івано-Франківської міської ради (ВІДЕО) 


26.05.2025 338
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

646
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3256
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21350
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2134
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1614 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2492

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

451

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

290

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

887

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2294
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

302
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

582
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1129
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

285
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

900
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

875
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

781
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8365
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

458
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1359 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2307 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1016