Франківський активіст пояснив, чому позаду ОДА має бути парк, а не паркінг

 

 

Нещодавно міський голова Франківська заговорив про будівництво багаторівневої парковки біля адмінбудинку. Така пропозиція викликала жваве обговорення у соцмережі.
 

Так, громадський активіст Андрій Назаренко запропонував свій варіант наповнення вільного простору. А саме замість паркінгу облаштувати зелену зону. Подаємо текст повністю:

 

Наше місто унікальне тим, що його громадські простори, які найчастіше проявляють себе у майданах міста, утворюють систему. Так, Стометрівка, Вічевий майдан, майдан Міцкевича, Шептицького та Ринок, а також сквер на Низовій сполучені між собою пішохідними провулками, що і робить наш центр «центром». Саме в цих зонах зосереджена основна міська активність. Наперед додам, що якісними громадськими просторами можуть і мають бути також Старий ринок (в межах вулиць Шпитальної та Старозамкової); територія комплексу палацу Потоцьких та Вали. На перспективу — вулиця Грюнвальдська, привокзальний майдан, а далі, на ще більшу перспективу — парк на Молодіжній і територія навколо Бистриці Надвірнянської (про ці ідеї можна було почути на презентації СANactions School. Studio #1).

Територія позаду адмінбудівлі (над бомбосховищем) — це дуже перспективна територія, бо вона може суттєво розширити вищезгадану систему громадських просторів, сполучивши те, що ми звикли називати центром, з перспективними громадськими просторами. На карті-схемі нижче показано пішохідну частину міста (зелений колір) та перспективні пішохідні зв’язки та простори (в червоних межах). Як бачимо, якщо віддати громадськості територію над бомбосховищем — вулиця Вірменська перетворюється на транзитний пішохідний зв’язок, який сполучає міські Вали з площею Ринок. Таким чином, межі того, що ми звикли називати «центром», розширюються аж до вулиці Василіянок.

 

В червоних межах — перспективний громадський простір

 

На фото нижче, за які дякую Slavik Doroshenko, наочно видно, яке значення цей коридор може мати для міста. Особливо, якщо розглядати його як зв’язок з палацом Потоцьких.

 

Зеленим кольором виділено вулицю Вірменську, ділянку над бомбосховищем та вхід на Вали

Зеленим кольором виділено Стометрівку, майдан Міцкевича, Шептицького, Ринок, вул. Вірменську, територію палацу Потоцьких та Вали.

 

Найцікавіше, що територія почне «працювати», якщо просто прибрати сміттєві баки та зайву огорожу позаду адмінбудинку.

 

Ось так виглядає стіна між Валами і пл. Ринок

 

Півроку тому ми провели міжнародний конкурс Child-friendly public space, який мені випала честь координувати. Конкурс мав на меті отримати якісні проекти дружніх до дітей громадських просторів в середмісті Івано-Франківська. В рамках конкурсу, який залучив 685 учасників з 75-ти країн та приніс місту 80 проектів, конкурсанти розробляли пропозиції і для цієї ділянки — загалом аж двадцять один проект. До теми ділянки позаду адмінбудинку торкалися проекти архітекторів з України, Китаю, Індонезії, Італії, Польщі, Угорщини, Японії, Ірану, Тайваню, Чехії та Румунії. Всі проекти можна переглянути на сайті конкурсу http://www.child-friendly.org знизу.

 

Проект, що посів третє місце

 

Проект учасника з Італії

 

Робота польських архітекторок

 

Також варто зауважити, що в місті є дуже багато простору для паркування автомобілів, який, проте, не є врегульованим. В квітні минулого року разом з командою фотографів ми знімали спорожніле після Великодня місто. На фото за посиланням можна побачити всі перспективи.

 

Ось так, наприклад, насправді виглядає вул. Міцкевича

 

Якщо почати з правильного та грамотного регулювання ситуації з паркуванням у місті, може виявитися, що багаторівневі паркінги або непотрібні зовсім, або потрібні в інших місцях.

 

Жодним чином не хочу закликати до боротьби, а скорше до діалогу. Тому що вірю в нову команду і не можу не помічати великої кількості справді корисних для міста ініціатив. 

 

Насамкінець, пропоную пригадати, як виглядав сквер поблизу пл. Ринок і який зовсім не сприймався як «центр». Важко забути, чим смердів цей паркан і як сприймалися хащі позаду торгових халабуд. Сьогодні цей невеликий трикутник звично став частиною громадського простору. Не без помилок, але все ж. Зараз десь такою ж є територія вглиб Вірменської.

 


07.01.2016 498 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

319
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1631 3
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1837 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2664
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2393 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7629

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

402

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1108

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1180

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1967
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

343
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

720
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

964
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43469
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

996
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2013
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35215 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

341
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

553
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

694
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1021