"Бюджет достатньо складний", — мер Івано-Франківська про пріоритети виділення міських коштів

Пріоритет для бюджету Івано-Франківська — це підтримка Збройних Сил України.

Про це та інші пріоритети міського бюджету під час етеру програми "Запитай у влади" від телерадіокомпанії "ВЕЖА" розповів голова міста Руслан Марцінків, пише Фіртка.

Так, для ЗСУ в бюджеті заклали 462 мільйони гривень.

"Насамперед пріоритет для бюджету — це підтримка Збройних Сил. Минулого року, нагадаю, було 450 мільйонів гривень, але впродовж року ми ще додавали кошти.

Тому, станом на сьогодні, це вже 612 мільйонів гривень, спрямованих на Збройні Сили.

Також для міського бюджету є пріоритет на реабілітації. Ми заклали десять мільйонів гривень на реабілітаційний центр на Софіївці.

Чотири мільйони заклали на спортивну реабілітацію на стадіоні "Рух", де наші хлопці [військовослужбовці — ред.] ініціювали такий проєкт.

Ще близько чотирьох мільйонів — для першого добровольчого шпиталю для захисників без кінцівок і 12 мільйонів гривень — на ліки для хлопців на реабілітації. 

Зокрема, зберегли на наступний рік кошти на психологічну й фізичну реабілітацію.

Окремо в КЗ "Дім воїна" є ще кошти на різну психологічну реабілітацію, на грантові проєкти тим організаціям, які здійснюють реабілітацію.

Тобто значний акцент на реабілітацію захисників, які цього потребують", — зазначив очільник.

Окрім цього, мер розповів про проблеми з коштами у сфері освіти.

"Уряд заклав кошти тільки на вісім місяців заробітної плати вчителям.

Ми не знаємо, що буде чотири місяці — за рахунок яких коштів виплачуватимемо заробітну плату вчителям.

Щоб ви розуміли, освіта — це приблизно 50 відсотків видатків з міського бюджету. І з цих 50, близько 40-42 відсотки — заробітна плата, а все решта витрачається на комуналку, послуги та харчування дітей.

Ми заклали близько 100 мільйонів гривень на харчування дітей учасників бойових дій, дофінансування харчування дітей перших-четвертих класів, тому що не все покривається з державного бюджету. Ми покриваємо 5-11 класи й ще 30 відсотків дофінансовуємо на харчування дітям. Тому важливо, що ці видатки передбачені", — вказав Руслан Марцінків.

Зокрема, міський голова зауважив, що передбачили близько 400 мільйонів гривень для будування моста в мікрорайоні Пасічна.

"Ми заклали ці кошти, щоби поставити крапку й добудувати міст на Пасічну у 2025 році. Докладемо максимум зусиль, щоб іванофранківці змогли їхати по мосту наступного року.

Ми вже повністю оплатили метал і в січні він вже в нас повністю буде. Тоді і почнуться роботи по натягуванні цього металу", — розповів Руслан Марцінків.

Наступний пріоритет для міста, за словами мера, — це підтримка зелених зон.

"Маємо два виграні гранти на кошти Європейського Союзу для парку на Молодіжній та Німецького озера. Плюс, ми плануємо зробити підхідну дорогу до Німецького озера для людей з інвалідністю, які перебувають в обласній лікарні неподалік. Тим паче, що нам виділив ЄС кошти саме на ці парки для впорядкування.

Важливо, щоб збільшувалися зелені зони.

Загалом бюджет достатньо складний, але ми не зменшуємо темпи", — розповів очільник.

Окрім цього, мер Івано-Франківська вказав, що важливими для міста є соціальні програми.

"На сесії міської ради ми ухвалили положення про стипендії для учнів, студентів. Крім цього, 20 тисяч (для звичайних родин) і 50 тисяч (родинам військовослужбовців та учасникам бойових дій) гривень заклали на виплати породіллям.

Ще на програми з лікування людей золотого віку, продуктові набори та багато чого іншого заклали кошти в міському бюджеті.

Невеликі кошти, але пріоритетом є також підтримка духовності, культури та курсів української мови. Сьогодні це важливо і робимо все, щоб Івано-Франківськ залишався україномовним", — каже Руслан Марцінків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

За грантові кошти: в Івано-Франківську облаштують парк на Молодіжній та Німецьке озеро

На 2025 рік на добудову моста на Пасічну в Івано-Франківську заклали 400 мільйонів гривень

"Поповнюємо комунальний транспорт", — Марцінків про нові тролейбуси, проєкт дуобусів та вакансії для водіїв


Коментарі (1)

Євген 2024.12.20, 16:06

Добре, що на премії і надбавки є

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

266
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13501 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1522
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

838
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6055
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1692

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

611

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1436

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1246

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1144
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

495
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

630
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1543
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

575
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

853
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5897
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13479
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

206
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

512
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

455
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

765 2