Захисники обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки просять випустити його з-під варти

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

Сьогодні під час засідання підсудний сказав, що в Україні нема демократії, а його захисник у клопотанні  додав, що є сумнів, щодо неупередженості колегії суддів і саме тому просить їх відвід.

Судді відправились в нарадчу кімнату.

Після повернення суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, оскільки жодної з визначених законом підстав щодо необхідності відводу суддів у клопотанні не наведено. Відтак суд відмовив та пояснив, що ухвала оскарженню не підлягає. Судове засідання продовжили.

Відповідно поставили на розгляд питання щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу.

Прокурор наголосив, що стаття, за якою обвинувачують Астанова тяжка, також навів ризики, а саме обставини, які були виявлені на стадії досудового розслідування. Також наголосив на ризику впливу обвинуваченого на ще недопитаних свідків, ризик щодо переховування від суду та просить продовження перебування під вартою на 60 діб.

Захисник Розметов звернув увагу, що його підзахисного не затримували, він не тікав.

"Його поведінка не вказує на те, що він хотів втекти. Він добровільно ходив на допити, надавав дозволи на огляди. Щодо обвинувального акту за час, протягом якого Астанов перебуває під вартою, він не наводив жодних погроз, не висловлював думку, що він втече чи вчинить інший злочин. Щодо свідків у нас заявлені громадяни України і з-за кордону. Потерпілий у справі брат написав заяву, що він не хоче перебувати у суді на час розгляду справи. Щодо трьох свідків, вони знаходяться у Болгарії, але вони не можуть нічого пояснити крім того, що вони були знайомі з потерпілою. Вони нічого не скажуть іншого тому що не були свідками цих подій", - додав захисник Розметов.

За його словами ризики, про які говорить прокурор, не доведені.

"Є багато інших запобіжних заходів, які можна застосувати. Наприклад, вилучити закордонний паспорт, чи призначити заставу. І, на мою думку, зрозуміло, що за цим обвинувальним актом вирок буде скасований в апеляційному суді чи за моєю заявою, чи за заявою прокуратури", - додає Розметов.

Також відмітив, що уже пройшло майже два роки з моменту, коли обвинуваченому був застосований запобіжний захід тримання під вартою.

"Моя думка, що наведення тяжкості статей, за якими обвинувачують мого підзахисного та наведених ризиків без доказів не виключають обрання лише такого запобіжного заходу, як тримання під вартою", - зазначає захисник Розметов.

Крім того він відмітив, що незрозуміло, чи зможе обвинувач привести свідків з Болгарії для того щоб їх заслухати у суді. Відтак просить змінити запобіжний захід на будь-який інший, окрім тримання під вартою.

"Бо, не будучи засудженим, мій підзахисний вже два роки відбуває покарання", - зазначив захисник Розметов.

Захисник Кучкуда також звернув увагу, що прокурор не надав жодного доказу щодо ймовірних ризиків.

"Сторона обвинувачення не може знайти свідків, в той же час каже, що наш обвинувачений може на них впливати. Це ж припущення. Прокурор мав би зібрати докази ризиків. Кому суд надасть перевагу? З огляду на що? Хто краще сказав?", - вважає захисник.

Адвокат Шпак підтримала думку своїх колег та зазначила: "Сам обвинувальний акт не є твердженням того, що обвинувачений скоїв цей злочин. Презумпцію невинуватості ще ніхто не відміняв. Тому прошу застосувати інший запобіжний захід, а якщо він його порушить, то тоді повертайте його під варту".

Обвинувачений наголосив, що прокуратура не спрацювала достатньо.

"Медуніверситет тут в центрі, прокуратура знала, що свідки з Болгарії, вони завершують навчання і поїдуть з країни. А тепер їх не можуть привести", - каже обвинувачений Астанов.


06.05.2019 2250
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1206
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14299 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1650
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6282

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13933
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2