
Вони стоять на варті і в день, і вночі. Жителі села Стриганці три тижні блокують дорогу до місцевого кар’єру, щоб не допустити зведення на його території вапняних печей.
Просто на вулиці облаштували своєрідний штаб – тут палять дрова, готують чай та цілодобово пильнують, аби техніка з бетоном не їхала на будівництво, пише Фіртка.
Люди впевнені, що зведення вапняного комплексу негативно вплине на їхнє життя.
Тут і мешканці села Довге, де власне і планують встановити печі. Головна вимога протестувальників сьогодні – зустріч із власниками кар’єру.
"Ми стоїмо і єдина наша думка, щоб не будували печі. Якби там нічого такого не було, то вони б приїхали і пояснили, попросили людей розійтися. У нас влітку дуже багато пилюки, вже виноград не родить, горіхи сохнуть – у навколишніх селах є, а у нас - ні. А так як наше село займається городництво, то вже далі ми і цим не зможемо займатися", - каже місцева мешканка Оксана Пицик.
Деталі у сюжеті Каналу 402:
Нагадаємо, ТОВ «Стриганецький кар’єр» раніше виступило з ініціативою провести інформаційну зустріч із жителями села Стриганці Тисменицького району через протести місцевого населення з приводу початку будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна на території кар’єру.
Проте, схоже, що з людьми так ніхто і не говорив.
Довідка:
Стриганецький кар’єр розташований на межі сіл Довге та Стриганці Тисменицького району Івано-Франківської області. Початок видобутку вапна на кар’єрі розпочато у 2011 році. З 2017 року ТОВ «Стриганецький кар’єр» змінив власників, які у 2018 році запустили нову лінію з виробництва вапнякового меліоранту для сільського господарства.
Задля підвищення ефективності виробництва та якості продукції, наприкінці 2019 року на території кар’єру розпочато реалізацію інвестиційного проекту з будівництва нового виробничого комплексу з випалу вапна, обладнаного печами італійської компанії QualiCal, продуктивністю 800 тонн на добу. Загальна вартість проекту становить 22 млн євро, його реалізація розрахована на три роки і передбачає три етапи будівництва. За даними інвестора, новий комплекс значно підвищить рівень технологічності видобутку та переробки вапна у відповідності зі світовими стандартами, а також розширить цикл виробництва, що дозволить створити понад 100 додаткових робочих місць.
ТОВ «Стриганецький кар’єр» є одним з найбільших платників податків у Тисменицькому районі. У 2019 році компанія сплатила 9 540 000 грн податків, в тому числі понад 7 млн грн у місцеві бюджети сіл Довге та Стриганці. За угодою про соціальне партнерство зі Стриганецької сільською радою від 7.04.2019 року, товариством виконано капітальний ремонт дороги Стриганці-Довге, відновлено свердловину для подачі води для загального користування, а також додатково виділено 120 тис грн допомоги на реалізацію соціально-економічних програм.
Читайте також:
На Прикарпатті мешканці села блокують дорогу до місцевого кар'єру (ФОТОФАКТ)