
Близько половини штату Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру скоротять.
Про це повідомив головний лікар закладу Віктор Титик. Скорочення проводять у зв’язку з реорганізацією диспансеру в комунальне неприбуткове підприємство, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.
Таке рішення ухвалили на сесії Коломийської міської ради. Депутати планували ліквідувати заклад, однак на сесію прийшли працівники диспансеру, які переконали міську владу, щоб зберегти цей диспансер.
У диспансері є три відділення. На сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 47 хворих. Заклад обслуговує не тільки Коломийський, а й Снятинський, Надвірнянський, частково Косівський та Городенківський райони. Віктор Козоріз із села Загайпіль, що на Коломийщині, перебуває у лікарні з 10 січня. Чоловік згадує, що коли потрапив сюди, не міг навіть ходити, а сьогодні, жартує, може навіть бігати, якщо скористається тростиною: "Якщо б цього закладу не було, я дійсно не знаю, що б робив. Самому вилікуватися вдома – неможливо. Якщо б цього закладу не було, то точно, як кажуть, "в хрестики".
До підписання договору з Національною службою охорони здоров’я, тобто до 1-ого квітня, диспансер отримує фінансування з обласного бюджету, розповідає головний лікар Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру Віктор Титик: "Після 1-го квітня ми попередньо домовилися, що енергоносії фінансуватиме міська влада. І ми сподіваємося на те, що нам пообіцяв т.в.о. голови ОДА, що до нашого перетворення всі інші витрати буде фінансувати область. Оскільки нам доводять тільки 50% фінансування, з цього зрозуміло, що, на жаль, близько 50% працівників повинні перевести на іншу роботу або звільнити".
У фтизіопульмонологічному диспансері працює 156 медпрацівників. Скорочення торкнеться половини колективу. Лікарка-фтизіатр Богдана Сивак працює в стаціонарному відділені диспансеру. На питання, як ставиться до скорочення працівників, відповідає: "Звичайно, страх є. Скорочення може торкнутися всіх. Не знаємо, кого скоротять, а кого ні. Скорочення всюди, у всіх медичних закладах України. Але в нас залишилася установа, залишилися працівники, найголовніше – пацієнти мають де лікуватися".
Тимчасовий виконувач обов’язків голови облдержадміністрації та голова новоствореної госпітальної ради Віталій Федорів каже, що рекомендував депутатам Коломийської міськради створити комунальне неприбуткове підприємство. На запитання журналістів Суспільного, чи не захочуть таких поступок інші медзаклади в області, які ще не пройшли процес перетворення, каже, що критична ситуація з Калуським протитуберкульозним диспансером. Калуська міськрада невчасно ухвалила рішення про його реорганізацію. Хоча зараз усе можна виправити, депутати мають усвідомити, що тим самим беруть відповідальність на утримання такого закладу за рахунок місцевого бюджету.
Нагадаємо, як повідомляла Фіртка диспансер обслуговує населення міста Коломиї та 5-ти прилеглих районів: Коломийського, Снятинського, Косівського, Надвірнянського, Городенківського.
Всього на обліку в Коломийському диспансері знаходяться 865 осіб, які щорічно обстежуються та спостерігаються.
За минулий рік в Коломийському районі виявлено 120 активних хворих, в Снятинському р-ні - 63 активних хворих, в Надвірнянському р-ні - 85 активних хворих, більшість з них пройшли лікування в стаціонарному відділі №2, а також хворі із МБТ (закритою формою туберкульозу) з супутньою патологією, яким відмовили в лікуванні інші заклади охорони здоров'я, а в стаціонарному відділі №1 ще і хворі, які проходять паліативне лікування.
Раніше працівники медустанови, побоюючись ліквідації медзакладу, готові були вийти під стіни Івано-Франківської облдержадміністрації на протест. Та згодом його скасували.