У Коломийському фтизіопульмонологічному диспансері скоротять працівників (ВІДЕО)

Близько половини штату Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру скоротять.

Про це повідомив головний лікар закладу Віктор Титик. Скорочення проводять у зв’язку з реорганізацією диспансеру в комунальне неприбуткове підприємство, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Таке рішення ухвалили на сесії Коломийської міської ради. Депутати планували ліквідувати заклад, однак на сесію прийшли працівники диспансеру, які переконали міську владу, щоб зберегти цей диспансер.

У диспансері є три відділення. На сьогодні на стаціонарному лікуванні перебувають 47 хворих. Заклад обслуговує не тільки Коломийський, а й Снятинський, Надвірнянський, частково Косівський та Городенківський райони. Віктор Козоріз із села Загайпіль, що на Коломийщині, перебуває у лікарні з 10 січня. Чоловік згадує, що коли потрапив сюди, не міг навіть ходити, а сьогодні, жартує, може навіть бігати, якщо скористається тростиною: "Якщо б цього закладу не було, я дійсно не знаю, що б робив. Самому вилікуватися вдома – неможливо. Якщо б цього закладу не було, то точно, як кажуть, "в хрестики".

До підписання договору з Національною службою охорони здоров’я, тобто до 1-ого квітня, диспансер отримує фінансування з обласного бюджету, розповідає головний лікар Коломийського фтизіопульмонологічного диспансеру Віктор Титик: "Після 1-го квітня ми попередньо домовилися, що енергоносії фінансуватиме міська влада. І ми сподіваємося на те, що нам пообіцяв т.в.о. голови ОДА, що до нашого перетворення всі інші витрати буде фінансувати область. Оскільки нам доводять тільки 50% фінансування, з цього зрозуміло, що, на жаль, близько 50% працівників повинні перевести на іншу роботу або звільнити".

У фтизіопульмонологічному диспансері працює 156 медпрацівників. Скорочення торкнеться половини колективу. Лікарка-фтизіатр Богдана Сивак працює в стаціонарному відділені диспансеру. На питання, як ставиться до скорочення працівників, відповідає: "Звичайно, страх є. Скорочення може торкнутися всіх. Не знаємо, кого скоротять, а кого ні. Скорочення всюди, у всіх медичних закладах України. Але в нас залишилася установа, залишилися працівники, найголовніше – пацієнти мають де лікуватися".

Тимчасовий виконувач обов’язків голови облдержадміністрації та голова новоствореної госпітальної ради Віталій Федорів каже, що рекомендував депутатам Коломийської міськради створити комунальне неприбуткове підприємство. На запитання журналістів Суспільного, чи не захочуть таких поступок інші медзаклади в області, які ще не пройшли процес перетворення, каже, що критична ситуація з Калуським протитуберкульозним диспансером. Калуська міськрада невчасно ухвалила рішення про його реорганізацію. Хоча зараз усе можна виправити, депутати мають усвідомити, що тим самим беруть відповідальність на утримання такого закладу за рахунок місцевого бюджету.

Нагадаємо, як повідомляла Фіртка диспансер обслуговує населення міста Коломиї та 5-ти прилеглих районів: Коломийського, Снятинського, Косівського, Надвірнянського, Городенківського.

Всього на обліку в Коломийському диспансері знаходяться 865 осіб, які щорічно обстежуються та спостерігаються.

За минулий рік в Коломийському районі виявлено 120 активних хворих, в Снятинському р-ні - 63 активних хворих, в Надвірнянському р-ні - 85 активних хворих, більшість з них пройшли лікування в стаціонарному відділі №2, а також хворі із МБТ (закритою формою туберкульозу) з супутньою патологією, яким відмовили в лікуванні інші заклади охорони здоров'я, а в стаціонарному відділі №1 ще і хворі, які проходять паліативне лікування.

Раніше працівники медустанови, побоюючись ліквідації медзакладу, готові були вийти під стіни Івано-Франківської облдержадміністрації на протест. Та згодом його скасували.


29.01.2020 1137
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1218
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14301 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1652
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6287

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5982
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13934
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

610
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2