Райрада вдруге не дала оформити право власності на Калуську ЦРЛ (ВІДЕО)

Уже з 1 квітня лікарня в Підгірках може залишитися без фінансування.

Нагадаємо, 19 листопада минулого року Калуська районна рада розглядала проєкт рішення «Про оформлення права власності на майновий комплекс за адресою м. Калуш, вул. Медична, 6», інформує Фіртка з посиланнямс на Вікна.

Тоді пропонувалося зареєструвати майновий комплекс Калуської ЦРЛ на праві спільної сумісної власності громад Калуського району та Калуської міської об’єднаної територіальної громади. Зараз лікарня перебуває у власності громад виключно району, проте свідоцтва на право власності немає.

Як ідеться у преамбулі до рішення, його приймають «з метою забезпечення права територіальних громад сіл Калуського району, які увійшли до складу Калуської міської об’єднаної територіальної громади в отриманні якісних послуг в галузі охорони здоров’я, а також враховуючи їхнє право на частину майна спільної власності територіальних громад сіл Калуського району».

Рішення продиктоване медичною реформою. А саме: для того, щоб Калуська ЦРЛ мала можливість укласти угоду з Національною службою здоров’я України та отримувати фінансування з 1 квітня, необхідно зареєструвати право власності на майновий комплекс, виготовити технічний паспорт та оформити право користування земельною ділянкою.

Однак у листопаді районна рада не підтримала проєкт рішення. Тоді районні депутати говорили про те, що воно «сире», що ще потрібно узгоджувати позиції й часу на це достатньо. Ще один варіант – майновий комплекс лікарні можна зареєструвати за територіальними громадами Калуського району, тобто без міста. Одним словом, було вирішено провести консультації, зібравши на них представників медицини та депутатського корпусу міської і районної рад, а до проєкту рішення повернутися вже на черговій сесії в грудні.

Проте станом на початок лютого не було ні консультацій, ні рішень. І часу вже не залишається: для того, щоб отримувати фінансування з 1 квітня, документи для укладення угоди з НСЗУ потрібно подати до 23 лютого. І це при тому, що після реєстрації права власності на майновий комплекс потрібен ще час на оформлення землі. 7 лютого відбулося засідання позачергової сесії районної ради й питання оформлення права власності на майновий комплекс на вул. Медична, 6 у порядок денний спочатку навіть не внесли. Це зробили вже на сесії, за пропозицією депутата районної ради, заступника генерального директора Калуської ЦРЛ Миколи Дмитерчука.

За його словами, в лікарні працює 1047 осіб, фінансування за рахунок державної субвенції не вистачає, тож, у минулому році лише на зарплату міський бюджет додатково виділив 17,8 млн гривень. Цього року на перший квартал – ще 4,5 млн гривень.

Відсутність свідоцтва на право власності блокує укладання угоди з НСЗУ й, фактично, може призвести до втрати фінансування. Лікарня на 96% готова до укладання угоди по 14-ти напрямках медичної допомоги. Головні вимоги – спеціалісти й оснащення. Наприклад, як зазначив Микола Дмитерчук, для лікування інсультів потрібен комп’ютерний томограф. Він у лікарні є, але потребує ремонту. На це треба 500-600 тис. гривень, включаючи близько 350 тис. гривень для укладання договору на сервісне обслуговування терміном на рік.

Обладнання є частиною цілісного майнового комплексу. Тобто, якщо районна рада наполягає на тому, що лікарня має бути зареєстрована як власність громад району, то логічно, що саме районний бюджет мав би фінансувати видатки на утримання й ремонт свого майна. Балансова вартість обладнання лікарні – понад 94 млн гривень, залишкова – 27 млн гривень. Це означає, що обладнання зношене і вимагає значних капіталовкладень.

На сесії до депутатів районної ради також звернувся міський голова Ігор Матвійчук. За його словами, утримувати майно має власник — це є його відповідальність. А у випадку реєстрації права власності на майновий комплекс Калуської ЦРЛ виключно за районною радою, міський бюджет більше не зможе вкладати кошти у лікарню, бо це суперечить Бюджетному кодексу.

Як ішлося раніше, Калуська міська рада вклала в капітальні ремонти лікарні понад 20 млн гривень, ще понад 5 млн гривень — у обладнання. А Калуський район упродовж 14-ти років не вклав у розвиток лікарні жодної копійки.

Районна влада фінансувати лікарню не має чим, але й ділитися «своїм» майном із містом не бажає. Аргументи не справили враження й рішення вдруге не пройшло. На сесії знову говорили про необхідність ще якихось додаткових консультацій – хоча часу на них вже практично немає. А наступна сесія районної ради планується на кінець лютого, коли рішення приймати запізно. Таким чином, районна рада поставила міську перед вибором: або реєструвати лікарню виключно за громадами району, або ризикувати фінансуванням із 1 квітня. Але й міська влада ще має додаткові аргументи: Калуська районна лікарня на вул. Каракая не має документів на землю і їхнє виготовлення залежатиме від рішень саме міської ради. А, отже може бути заблокована співпраця з НСЗУ не лише Калуської ЦРЛ, але й Калуської районної лікарні.

Таким чином, дріб’язкове за своєю суттю питання власності на майновий комплекс лікарні в Підгірках (адже це не та власність, яку можна реалізувати чи отримати якусь вигоду, а, навпаки, в яку потрібно постійно вклади кошти) стало каменем спотикання для впровадження реформи в Калуші. І наслідком чергового протистояння може стати втрата фінансування з боку держави для обох лікарень, яку не зможе компенсувати ні міський, ні тим більше районний бюджет.


08.02.2020 1100
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

453
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

370
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14024 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6197

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

663

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1299

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1606
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

912
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5946
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13755
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

279
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2