Незабаром вийде в прокат один із найочікуваніших фільмів з франківськими акторами

В Україні знімають обіцяну історико-пригодницьку драму про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків, грози панів, “що хлопам кривду робили” ‒ Олексу Довбуша.

Обіцянка підкріплена і найбільшим, як для власно українського фільму, бюджету у 86,7 мільйона гривень, заявленого на 10-му конкурсному відборі Держкіно 2017 року, який проект виграв у секції “Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)”, пише Нове українське кіно.

Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером картини є Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – “Поводиря” і “Мамая”.


Синопсис

У першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Про Довбуша знімали фільми вже неодноразово. Про нього почав знімати Іван Кавалерідзе ще у 1941-му, але завадила Друга світова. Є фільм “Олекса Довбуш” 1959-го та, нарешті, “Легенда Карпат” з Валерієм Харчишиним, який вийшов два роки тому.

Та режисер нової стрічки Олесь Санін обіцяє зробити сучасний та актуальний фільм, який буде комерційно успішним й цікавим практично всім.

«Для мене перевіркою актуальності історії є епос. Якщо існує народна пісня, якщо вона триста років співається і переспівується, значить герой живий», – вважає Олесь Санін.

Режисер Олесь Санін і виконавець головної ролі Сергій Стрельніков

«Для мене актуалізувалась ця історія в той момент на Майдані, коли я побачив, як “беркут” попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. “Беркут” зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії», – розповів режисер у Львові під час фестивалю «Львів – місто літератури».

Майдан, 2014 рік. Фото: AFP

Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников. Актор знявся у більш ніж 50 фільмах та серіалах («Пристрасті за Чапаєм», «Володимирська, 15»). Він є актором київського театру «Ателье 16». Також Стрельніков зіграв одну із ролей у містичній драмі режисера Олександра Безручка «13 автобус», зйомки якої відбувались минулого літа у Львові.

Роль Івана Довбуша, брата Олекси, зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський, актор та режисер з Івано-Франківська. Він також є куратором мистецького фестивалю Porto Franco.

Кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій. Київська актриса вдало дебютувала у головній ролі в фільмі Марини Степанської «Стрімголов». За цю роботу вона отримала національну кінопремію «Золота Дзиґа» як найкраща акторка.

В ролі Правиці – очільник франківського драмтеатру, режисер Ростислав Держипільський.

Продюсує стрічку Максим Асадчий, оператором-постановником є Сергій Михальчук. Сценарій написаний Василем Портяком, Максимом Чернишем та Олесем Саніним. Режисер монтажу – Денис Захаров. Композитор –

Зйомки фільму “Довбуш” стартували у серпні 2018 року кінокомпанією «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно України. Знімали в найбільш мальовничих місцях Карпат – в Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та в багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Державна підтримка цього проекту становить 65 млн грн при загальній вартості виробництва 86 млн 679,2 тис. грн.

Зйомки фільму “Довбуш” стартували у серпні 2018 року кінокомпанією «Пронто Фільм» за підтримки Держкіно України. Знімали в найбільш мальовничих місцях Карпат – в Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та в багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.


29.01.2020 1324
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1200
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

413
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14293 19
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1649
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

933
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6282

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

696

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1522

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1326

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1208
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

569
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

714
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1629
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

647
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

937
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5981
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13933
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

316
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

609
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

539
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

853 2