На Прикарпатті понад 100 дітей хворіють на рак

Міжнародний день дітей, хворих на рак, відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь для підтримки дітей з онкозахворюванням.

При своєчасній діагностиці і адекватному лікуванні, за твердженням медиків, у світі, зокрема, й в Україні, досягають 65% випадків повного одужання дітей з онкологічними захворюваннями. Така ж ситуація й на Прикарпатті, пише Фіртка з посиланням на сайт ІФ ОДА.

На сьогодні зі злоякісними пухлинами в Івано-Франківській області на обліку перебуває 109 дітей. Тільки за минулий рік зареєстрували 17 випадків вперше виявлених злоякісних утворень. Серед онкопатологій у дітей найпоширеніші пухлини головного мозку і, на жаль, саме ця захворюваність найтяжче піддається лікуванню. Друге місце посідають пухлини кісток, третє - нирок.

Як зазначає експерт з дитячої онкології департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації Юрій Томащук, онкопатологія може бути вродженою або набутою. Її він ще називає «генетичною поломкою» - це коли організм сам не розрізняє атипових (злоякісних) клітин.

Що стосується факторів ризику, то серед основних, дитячий онколог відзначає шкідливі викиди в повітря, наслідки аварії Чорнобильської АЕС, часте користування «мікрохвильовками», Wi-Fi роутерами, гаджетами, а також погані звички, ну й, звісно, неякісне харчування.

«Щодо алгоритму лікування, то ця схема у нас, в онкогематологічному відділенні обласної дитячої клінічної лікарні, вже відпрацьована роками – каже експерт, ми діємо згідно відповідних протоколів і в більшості випадків досягаємо хороших результатів. Єдине, чого не робимо – це операції при пухлинах головного мозку. Такі хворі, зазвичай, скеровуються в столичні клініки. Ми часто співпрацюємо з колегами з Києва і з-за кордону, ділимось досвідом та різними новинками у лікуванні та діагностуванні онкологічних пухлин у дітей», - запевняє Юрій Томащук.

Завдяки державній програмі «Дитяча онкологія» і різним обласним програмам, лікування онкохворих дітей здійснюється безкоштовно. Також багато допомагають волонтери та благодійні фонди.

На жаль, навіть досвідченому лікарю іноді буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, адже дуже часто ця патологія «маскується» під загальне захворювання. Онкологія може не мати больового синдрому, принаймні, на початкових стадіях.

Проте, експерт з дитячої онкології департаменту охорони здоров'я перелічує симптоми все ж повинні насторожити батьків. А саме, часте підвищення температури, яке нічим не коригується, часті діареї, незрозумілі болі, апатія, в’ялість, блідість шкіри.

Щоб уникнути онкологічного захворювання, або, хоча б, виявити його на ранньому етапі, коли лікування більш ефективне, та менш витратне, дитячий онколог наполегливо рекомендує приводити дітей на профілактичні огляди. Крім того, потрібно уникати шкідливих звичок, привчати дітей до здорового способу життя, тривалого та здорового сну, слідкувати за харчуванням, в жодному разі не дозволяти дітям споживання чіпсів, кока-коли, обмежити споживання цукру та продуктів, які містять трансжири. Перед тим, як щось купити дитині звернути увагу на склад продукту.

Саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей. Пам’ятайте - чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз щодо лікування.


14.02.2020 1118
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

357
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13925 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1597
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

885
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6170
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1737

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

653

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1482

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1289

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1178
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

535
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

673
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1595
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

615
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

900
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5938
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13720
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

269
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

565
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

497
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

807 2