На Богородчанщині від грибка та мокрих підвалів руйнується нова школа (ВІДЕО)

У селищі Солотвин Богородчанського району руйнується нова школа. Два корпуси з трьох здали в експлуатацію у 2006-му році. Їх з’їдає сирість та грибок.

За словами директора Солотвинського навчально-виховного комплексу Мирослава Гуменяка, вже розроблено два проєкти, аби врятувати школу. Аби вони були профінансовані, потрібно оновити кошторис, бо останній раз вартість робіт рахували ще у 2016 році. В обласній адміністрації через реорганізацію структури, каже директор НВК, не можуть визначитися, хто має це робити, пише Фіртка з посиланням на Суспільне: Карпати.

У 2006-му році в експлуатацію не здали корпус зі спортзалом та їдальнею. Також у школі не працює протипожежна система і відсутнє водовідведення. Через це у підвалі постійно вода, а на стінах – грибок. Воду періодично відкачують насосами. Попри це, вологість та пліснява руйнують перший поверх 14-річного навчального закладу.

Галина Шимон – бабуся двох учнів Солотвинського навчально-виховного комплексу: четвертокласниці та майбутнього першачка. Каже, батьки постійно звертаються в різні інстанції. Нещодавно написали листа Прем’єр-міністру України. Жінка зауважує, що через грибок та постійно мокрі підвали діти у школі частіше хворіють. Її онучка вже двічі мала запалення легень.

"Хто хворіє на гострі респіраторні захворювання, хто – на грип. Звичайно, що нам, жителям селища, болить те, що школа з 2006 року, нова практично, а знаходиться в такому запущеному стані", – пояснює Галина Шимон.

Найбільше руйнується корпус, який не здали в експлуатацію. Тут відсутня вентиляція в актовому та спортивному залах, не підключено світло. Сюди не підведена вода. Втім, ці приміщення опалюються.

За словами вчителя фізкультури Ігоря Кріцака, заняття тут проводять на свій страх і ризик – офіційно експлуатувати спортзал не можна: "Ми не можемо нормально провести повноцінний урок, тому що мусимо відкривати вікно. Весь конденсат, коли діти бігають, тече по стінах, все мокре. В туалет діти мусять ходити в другий корпус, тому що цей корпус не запущений, води немає. Важко дітям дихати".

Директор Солотвинського навчально-виховного комплексу Мирослав Гуменяк розповідає, що заклад підготував два проєкти за програмами регіонального розвитку та субвенції урядової програми "Спроможна школа для кращих результатів". Аби взяти у них участь, потрібно переробити кошторис.

"Кошторис в нас на даний час ще є станом на 2016 рік. На сьогодні суми змінились. Змінити кошторис може організація, яка має ліцензію. Для цього потрібні кошти на оплату цієї процедури. Сьогодні в нас була нарада в голови РДА. Вирішили, що протягом двох днів влада шукає організацію, яка би взялася робити зміну кошторису по гарантійному листу, оскільки вирішується питання остаточно, хто буде фінансувати", – розповідає Мирослав Гуменяк.

Наразі завершують проєктно-кошторисну документацію для систем водовідведення у школі. За словами заступника голови Івано-Франківської ОДА Василя Івасика, 1 мільйон 200 тисяч гривень, які потрібні на ці роботи, візьмуть з екологічного фонду.

Також Василь Івасик роз’яснив ситуацію щодо кошторису: "Кошторис поки що переробляти не потрібно. Цей кошторис попадає під програму, яка розроблена Кабміном – "спроможні школи". Завтра директор школи приїжджає до нас, ми його відкорегуємо і попадаємо на затвердження Кабінету міністрів. Ця програма передбачає завершення будівництва в поточному році. Екологічний фонд, я сподіваюсь, що ми до липня-серпня ці кошти освоїмо, і школа буде в нормальному стані".

Голова Богородчанської РДА Дмитро Мариневич пообіцяв прокоментувати ситуацію в понеділок, 2 березня.


28.02.2020 1428
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

800
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

391
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14164 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1626
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

910
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6246

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

678

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1504

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1311

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1195
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

693
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

637
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

926
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5965
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13810
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

299
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

595
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

840 2