Медичний туризм: чому українці відмовляються від лікування вдома та їдуть за кордон

Щороку понад 100 тисяч українців їдуть за кордон для того, щоб отримати медичні послуги.

В Україні послуги медичного туризму стали набирати популярність близько десяти років тому.

Як повідомляє Bookimed — міжнародна платформа для підбору клінік та організації лікування — найчастіше пацієнти з України їдуть на лікування до Ізраїлю, Німеччини, Туреччини, Австрії, Польщі та Чехії. Також набирають популярність країни Прибалтики, Угорщина, Індія, Таїланд.

На відміну від жителів розвинених країн, які прагнуть зекономити, лікуючись у країнах третього світу, українці їдуть за кордон через недосконалість методик і недостатню технічну оснащеність вітчизняних лікарень.

Які хвороби українці лікують за кордоном

За підрахунками Української асоціації медичного туризму, щороку кількість пацієнтів з України, які їдуть на діагностику та лікування за кордон, зростає приблизно на 20%. 40% з них вважають за краще лікуватися в інших країнах, тому що їм не змогли допомогти вдома. Це в основному люди з онкологією і хворобами крові.

За статистикою сервісу Bookimed, що працює на світовому ринку, для українських пацієнтів найбільш актуальними є запити на лікування різних видів раку. На друге місце вийшла неврологія, випередивши традиційно затребувані кардіологічні втручання (протезування клапанів, стентування, аорто-коронарне шунтування тощо).

На четвертому місці — ортопедія, в тому числі ендопротезування суглобів. Також затребувані такі напрямки, як:

  • трансплантація кісткового мозку і органів;
  • офтальмологія;
  • діагностика генетичних хвороб;
  • лікування безпліддя;
  • пластична і реконструктивна хірургія.

Причини популярності медичного туризму серед українців

  1. Недостатнє фінансування вітчизняної медицини, через що у клініках не вистачає або зовсім немає сучасних препаратів (наприклад, для таргетної терапії при онкозахворюваннях) та обладнання.
  2. Довготривалий пошук фахівців, великі черги та бюрократія віднімають у пацієнта час, від якого часто залежить успішність боротьби із захворюванням.
  3. Велика кількість як помилково негативних, так і помилково позитивних або спірних результатів діагностики, що отримують українці. Через це виникає необхідність отримати «другу думку», щоб переконатися у правильності поставленого діагнозу та призначеного лікування.
  4. Обмеженість проведення малоінвазивних та органозберігаючих операцій в українських медичних установах. У країнах, де медичний туризм розвивається як галузь економіки, обладнання оновлюється раз на 1-3 роки. До того ж, зазвичай усе необхідне для комплексної діагностики та лікування знаходиться на території однієї клініки, у той час як в Україні пацієнту часто доводиться звертатися до лікарень та лабораторій, розташованих у різних кінцях міста або навіть області.
  5. Мультидисциплінарний підхід та високий рівень обслуговування в іноземних клініках. Перше місце у світі за якістю сервісу належить Ізраїлю. Крім того, саме ця країна стала першою, де відносини у сфері медичного туризму регулюються окремим законом.

Наявні проблеми вітчизняної медицини почасти пояснюються тим, що система охорони здоров’я перебуває на етапі трансформації. За оцінками експертів, щоб досягти вищого рівня у цій сфері, Україні знадобиться ще як мінімум п'ять років. А зважаючи на безвізовий режим і інтенсивний розвиток інфраструктури медичного туризму, попит на лікування за кордоном серед українців зростатиме й надалі.

партнерський матеріал


04.02.2020 1311
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

830
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

394
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14196 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1632
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

915
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6254

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

682

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1508

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1316

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1201
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

695
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

638
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

927
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5970
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13830
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

299
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

596
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

842 2