Хто і для чого купує зброю в Івано-Франківську

Останніми роками збільшився обіг зброї серед населення. Це можна пов’язати зі зростанням недовіри громадян до правоохоронних органів, а ще з прагненням самозахисту у випадку критичної ситуації.

Статистика не висвітлює реальної картини про те, скільки одиниць зброї знаходиться в руках українців, адже функціонування “чорних ринків” шкодить контролю. "Вежа" поспілкувалась з працівниками мисливських магазинів і дізнались, хто і яку зброю найчастіше бажає придбати. До речі, в Івано-Франківську таких магазинів понад десяток, пише Фіртка.

Першою зброєю можна вважати палицю, дерев’яний спис та каміння. Вже в сучасному світі різноманітність зброї просто вражає.

За своїм призначенням зброя поділяється на бойову, мисливську та спортивну. Серед основних видів можна виокремити:  травматичну – пістолети; гладкоствольну – рушниці для полювання, помпові рушниці для самозахисту; нарізні види зброї – карабіни, снайперські гвинтівки тощо. Серед людей, які бажають придбати зброю – не тільки мисливці. Буває, містяни беруть для самооборони, тримають в сейфі, щоб в разі чого скористатись. Хтось купляє, щоб раз в декілька місяців поїхати за місто і постріляти по залізних банках. Проте, все ж біля 50% відвідувачів магазину зброї – це мисливці.

Для самооборони найкраще підходить невелика зброя. Це може бути, наприклад, гладкоствольна помпа.  Напівавтомати досить довгі, через це їх зручніше використовувати у мисливстві. Для самозахисту варто обирати щось дешеве в межах 5-6 тис.

Дозвіл необхідно мати на будь-який вид вогнепальної зброї. Його можна отримати в дозвільній системі, куди потрібно подати всі необхідні документи. Серед них медична довідка, яка дозволяє зберігати зброю. Так громадянин повинен принести в управління внутрішніх справ за місцем реєстрації заяву, медичну довідку, довідку про несудимість, поліс страхування цивільної відповідальності за можливу шкоду, завдану зброєю. Необхідно буде навідатись в психологічний та наркоцентр, а ще пройти курси, які вчать, як поводитись зі зброєю.

Пневматичну чи газову зброю можна придбати з 18 років, а вогнепальну мисливську гладкоствольну – з 21 року. Натомість нарізну і травматичну можна придбати віком від 25 років.

Короткоствольною вогнепальною зброєю можуть володіти не всі. Цивільні громадяни не мають можливості придбати бойові автомати чи пістолети. Здебільшого, це роблять військові та правоохоронці.

Частими є випадки придбання зброї на “чорному ринку”. Зброю без реєстрації придбати дешевше, але відповідальність за це не заставить чекати. Основним джерелом такої контрабанди є зона АТО на Сході України.

Трапляються випадки, коли люди приходять в магазин зброї і дивно поводяться. Бувало, що приходили відвідувачі в стані алкогольного сп’яніння, розповідали неймовірні історії. Наприклад, як вистрілити з лука або пістолета на 500 м. Продавці знають, що лук стріляє на 100 м у довжину, а гладкоствольна рушниця – до 150 м, тому смішно слухати таке. Звичайно, ми стараємось переконати, але це дуже важко. Так і залишається кожен при своїх думках.

Не буває спроб викрасти щось з асортименту магазину. Тай статистика свідчить, що у місті майже не трапляються пограбування магазинів зі зброєю. Це пов’язано з тим, що персонал таких магазинів має навички поводження зі зброєю, і в разі нападу може захистити себе й товар.

Варто сказати, що Стаття 263 Кримінального кодексу України вказує на те, що за незаконне зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї передбачено позбавлення волі на термін від одного до п’яти років. Громадяни, які добровільно здають незаконно придбану вогнепальну зброю, звільняються від відповідальності.


26.02.2020 2064
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

818
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

393
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14173 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1631
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

910
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6249

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

682

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1507

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1314

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1199
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

555
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

694
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1619
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

637
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

927
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5965
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13815
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

299
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

595
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

526
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

841 2