Франківці скаржаться на якість теплопостачання (ВІДЕО)

Іванофранківець Микола Красуляк скаржиться на стан теплової мережі та якість теплопостачання в його будинку, що на вулиці Тролейбусна, 8.

За словами директора "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Євгена Герасименка, завдяки новим тарифам підприємство впроваджуватиме проєкти із енергозбереження у будинках із центральним опаленням та ремонтуватиме там старі теплові мережі, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

У будинку, що на вулиці Тролейбусна, 8 - централізоване опалення. Тепло сюди постачає державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Микола Красуляк розповідає, що взимку через спеку у квартирі доводиться відчиняти двері на балконі.

На термометрі, зазвичай, 24 градуси. Регулювати подачу тепла, каже, самостійно мешканці не можуть. Адже у будинку - елеваторний вузол системи опалення. Через це тепло може поширюватися нерівномірно. Також однією із проблем чоловік вважає старі труби опалення. Вони не мають теплоізоляційного шару, що збільшує тепловтрати.

"Останні три роки в нас спека. Є записи від 2015 року: температура подачі тепла з лічильника тоді була 59 градусів. То в записах 2018 року показники збільшилися на 22%, при таких самих погодних умовах. Я звертався в "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Казав, що вони перегрівають, а ми зайві гроші платимо. Але їм все одно, бо вони за гігакалорію борються. Вони живуть за рахунок цього. Чим більше нарахує цей лічильник, тим більше зарахується їм в дохід. "Івано-Франківськтеплокомуненерго" з 17 січня за рішенням Національної комісії підняв тарифи на 26%. Його директор Євген Герасименко розповідає, що попередній тариф приносив їм збитки. Також бракувало грошей впроваджувати проєкти із енергозбереження у будинках із центральним опаленням: "Намагаємося якнайшвидше реагувати на такі заявки, щоб людям не переплачувати. Коли спекотно, то я давав розпорядження зменшувати розхід газу, температуру на котельнях", - розповідає Микола Красуляк.

"Труби, яким по 60-70 років, ми теплоізолюємо. З попереднім тарифом, який приносив збиток, ми не могли цього зробити. Завдяки даному тарифу вже буде якась можливість збільшити програму по заміні теплових мереж", – пояснює Євген Герасименко.

За словами депутата міської ради Івана Гарасимка, наприкінці минулого року міська рада збільшила статутний фонд «Івано-Франківськтеплокомуненерго» на 190 мільйонів гривень. Депутат вважає, що комунальне підприємство є збитковим:

"Я не бачу логіки поповнювати статутний фонд, оскільки, чим більше ми поповнюємо його, ситуація не міняється. Який вихід? Я написав у Фейсбуці, що потрібно зустрітися міському голові, депутатському корпусу, всім громадянам, які зацікавлені, та представникам "Теплокомуненерго" й вирішити, як підприємство зробити незбитковим".

Мешканці двох корпусів у будинку, що на вулиці Хоткевича, 54 вже використовують індивідуальне опалення. Колись цей будинок обслуговувало "Івано-Франківськтеплокомуненерго". Голова ОСББ "Китайська стіна" Оксана Іванюк розповідає, чому мешканці відмовилися від послуг цього комунального підприємства:

"Великою проблемою центрального теплопостачання є розбалансовані мережі. Тобто, в деяких під’їздах було 25-26 градусів. На перших поверхах – холодно. Через різні фактори вирівняти цю мережу шансів не було. Також стан мереж зношений, прориви часті в підвалах. Нема можливості впливати на регулювання теплопостачання. Люди відчиняють вікна, і все тепло, і свої кошти вони змушенні "вивітрювати".

Альтернативним вирішення проблем із теплопостачанням у будинках із центральним опаленням, які обслуговує "Івано-Франківськтеплокомуненерго", депутат міської ради Стефан Магас вважає перехід мешканців на автономне теплопостачання:

"Вважаюцей процес буде поширюватися. І постане необхідність комплексно оцінити ситуацію в місті: яким мікрорайонам можна дати дозвіл на відключення центрального опалення – повністю чи групі будинків. Очевидно, там, де котельні нові, модернізовані за кошти міжнародних донорів, треба розглянути можливість переведення мереж центрального теплопостачання в належний стан".


Читайте також: 

У Франківську жителям 13 будинків дозволили відключитися від центрального опалення


24.01.2020 913
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1294
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14326 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

704

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

720
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

652
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13949
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2