SMART-туризм: уся інформація про Івано-Франківськ в одному мобільному додатку

Івано-Франківщина вже кілька років поспіль посідає лідерські позиції серед регіонів України за показником доходу суб’єктів туристичної діяльності області від надання туристичних послуг.

У 2018–2019 роках збільшився розмір надходжень від туристичного збору Івано-Франківська, а кількість туристів, які відвідали місто, у 2019 році сягнула понад 1 млн осіб.

Сприяючи зростанню привабливості Івано-Франківська, проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) допомагає місцевій владі розвивати туристичний потенціал, зокрема через розроблення Маркетингової стратегії міста, бренда міста «Івано-Франківськ — місто для життя», а також створення мобільного додатка «Відвідай Івано-Франківськ», який уперше презентовано у 2018 році.

На сьогодні спеціальний кишеньковий гід має вже понад 10 тис. завантажень. Розроблено його було в межах проекту «Smart-туризм в Івано-Франківську», який відбувся завдяки фінансуванню від Міністерства міжнародних справ Канади через Фонд підтримки ініціатив із демократичного врядування та розвитку Проекту ПРОМІС, який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів. Додаток акумулював у собі всю необхідну інформацію про місто як для туристів, так і для франківців.

«Відвідай Івано-Франківськ» — це безкоштовна програма, що містить карту міста, інформацію про тутешні історичні пам’ятки, культурно-мистецькі події, транспортну систему, готелі, заклади харчування, розважальні й торговельні центри, а також контакти екстрених служб, лікарень і консульств.

Мобільний додаток став не лише практичним інструментом для інтерактивного знайомства мандрівників із містом, а й зручною довідкою для місцевих жителів, адже тут акумульовано контакти всіх департаментів міської ради, інформацію про ухвалені місцевою владою рішення, налаштовано повідомлення про готовність документів, замовлених у Центрі надання адміністративних послуг. Також у відповідь на популярний запит у додатку окремим розділом надано адреси банкоматів й аптек міста.

«Добре, що зробили таку програму для туристів, та й не тільки для туристів – навіть для тих, хто все життя мешкає в Івано-Франківську. Я багато чого не знав про своє місто, а завдяки цій програмі чимало дізнався з його історії», — поділився враженнями користувач Петро Сайко.

За допомогою мобільного додатка можна обрати певний туристичний об’єкт, отримати про нього розгорнуту інформацію, переглянути фото, сформувати маршрут: пішки, велосипедом, власним авто чи громадським транспортом. Крім цього, кишеньковий гід може надсилати розумні повідомлення та проводити аудіоекскурсії – для цього на двадцяти будівлях міста розміщено спеціальні передавачі.

Функціонал розкривається повною мірою, якщо користувач вмикає на своєму смартфоні Bluetooth і входить у зону дії передавача – тоді автоматично можна отримати інформацію про об’єкт, календар подій і прослухати аудіотур обраною мовою.

«Відвідай Івано-Франківськ» став зручною альтернативою для туристів, які не люблять гамірних і поспішних екскурсій містом, а натомість хочуть познайомитися з його простором у власному темпі. Додаток доступний українською, англійською, німецькою та польською мовами, тож гості з-за кордону також легко з ним порозуміються. Відмінними рисами програми є й велика кількість офлайн-можливостей, інтерактивність і розширений обсяг інформації.

«Мобільний додаток буде ще вдосконалюватися, наповнюватися додатковим контентом й обростати новим функціоналом. Його мета — підвищення доступності туристичних активів і продуктів міста як для гостей, так і для самих жителів Франківська. Музеї міста надають інформацію про виставки чи інші події, які в них відбуваються, а кінотеатри невдовзі даватимуть свої афіші. Також планується встановлення нових передавачів на історичних будівлях міста. Слід зазначити, що за допомогою додатка було проведено перші в Україні тифлоекскурсії — екскурсії для людей із вадами зору», — розповів Андрій Чайківський, начальник відділу програмного та комп’ютерного забезпечення Івано-Франківської міської ради й розробник мобільного додатка.

Проект «Розумний туризм в Івано-Франківську» у 2018 році посів перше місце в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування», який в Україні проводять уже впродовж семи років за унікальною методологією Ради Європи. «Розумний туризм» — це комплексний і системний проект, який має три ключові складові: створення згаданого вище мобільного додатка, виготовлення промоційного відеоролика про Івано-Франківськ та організація сучасного публічного простору в центральній частині міста. Останнє – так званий кишеньковий парк – невеликий простір у центрі, наповнений оригінальними деталями та елементами, які, за задумом авторів, урізноманітнюють міський пейзаж і приваблюють відвідувачів.

«Сьогодні для Івано-Франківська найбільш актуальні ті послуги та інфраструктурні рішення, які могли б затримати тут туриста на кілька днів довше. Для цього потрібен комплексний підхід, який би охоплював якомога більше рішень і в туризмі, і в дотичних галузях. На мою думку, слід звернути увагу на розвиток інтерактивних атракцій у місті, створення унікальних подій, концептуальних закладів харчування. Також потрібно вести інтенсивну маркетингову діяльність для інформування гостей міста про його туристичні активи, дбати про доступність важливих для туризму будівель і приміщень», — зазначила Уляна Сидор, директорка ГО «Центр муніципального та регіонального розвитку — ресурсний центр».

Розвиток туристичної сфери в Івано-Франківську є однією з основних цілей Стратегії розвитку міста до 2028 року, розробленої у 2017 році за сприяння Проекту ПРОМІС у співпраці з представниками місцевої влади, бізнесу та громадянського суспільства. У місті заплановано створення нових туристичних продуктів (фестивалів, виставок, культурно-мистецьких заходів, пішохідних і велосипедних туристичних маршрутів, туристично-культурного мистецького центру), відбувається активна співпраця влади й туристичного альянсу, буде проведено археологічні розкопки й створено музейні комплекси. Джерелами фінансування заходів щодо розвитку туризму стануть: міський бюджет, кошти суб’єктів господарювання, міжнародних фінансових інституцій і міжнародної технічної допомоги.


Завантажуйте додаток:

Google Play

App Store


23.01.2020 923
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1277
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

418
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14325 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1657
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

703

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1526

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1331

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1217
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

720
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1633
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

651
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5987
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13945
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

321
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

616
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

543
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

858 2