З реформуванням міліції та появою поліції в області виникли проблеми з госпіталізацією психіатричних хворих.
Нова поліція не вповноважена супроводжувати медиків під час надання допомоги неспокійним пацієнтам. Про це йшлося на комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, передає Фіртка з посиланням на Курс.
Заступник головного лікаря психоневрологічної лікарні №3 з організаційно-методичної та поліклінічної роботи Наталія Шаповалова зазначила, що медики самостійно можуть впоратися не у всіх ситуаціях. Медики чи фельдшери у районах - це переважно жінки, і не завжди здатні дати раду із психічно хворими чоловіками, у яких стаються бурхливі припадки.
За словами Шаповалової, в області наразі 8,5 тис. пацієнтів. Вони не всі можуть бути госпіталізовані. Близько 1000 пацієнтів, які є небезпечними для оточуючих, потрапляють у психіатричні заклади за рекомендацією психіатра. Через суд госпіталізуються примусово 2 % пацієнтів.
Голова обласної спілки учасників АТО Андрій Долик зазначив, що організація готова надавати свою допомогу медикам, адже у зв’язку з війною в області побільшало чоловіків, які потребують психіатричної допомоги. Начальник управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Андрій Прусак запевнив, що суттєвих змін, відколи міліція перетворилася в поліцію, не відбулося, і правоохоронці готові надавати свій супровід медикам, якщо наявне відповідне судове рішення. В екстрених випадках поліція також прибуває, якщо бачить у діях психічно хворого правопорушення. Однак, для цього потрібна заява родичів та представників медичних установ.