На малій батьківщині Бандери вшанували 111-ту річницю з Дня народження Провідника (ФОТО)

Традиційно, 1 січня, на батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів, Новицької ОТГ, що на Франківщині пройшли урочистості з нагоди 111-ї річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Ще задовго до початку біля родинної хати Бандери збираються небайдужі з усіх куточків Прикарпаття - місцеві, вояки  ОУН-УПА, ветерани АТО, громадські активісти, представники влади - голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Дмитро Романюк, керівниця Калуської РДА Жанна Табанець, депутати обласної ради, пише Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо.

 Як і зазвичай, вшанування розпочинають зі спільного виконання Українського Славню. Опісля, поминальний молебень біля пам'ятника Провідника ОУН та покладання квітів. Далі хтось іде до музею, хтось робить світлину на згадку на фоні постаменту та родинного обійся Бандери, звідусіль лунає "Слава Україні!" та "Героям Слава!". Лунають повстанські пісні.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

"Що нас всіх щороку тут збирає? Що нас єднає? Розуміння, що для Бандери було найголовнішим - держава, українське в державі, українська держава. Бо в 20-ті роки Галичина була в дещо кращому становищі, аніж підрадянська Україна. Були Просвіта, Пласт, українські кооперативи. Здавалося, а що ще треба? Але в цій польській державі все українське зневажалося, а українців вважали бидлом. Тому українці з гідністю хотіли мати таку державу, яка буде дійсно українською, де в повазі буде все українське, і де українець буде не бидлом, а господарем на своїй землі. Ось це нас єднає. Бажання мати українську державу, де все українське буде зверху.

Кажуть, що прийдешній рік – це буде рік щура за китайським календарем. Бажаю, аби цей прийдешній рік був роком українця в Україні. Щоб була пошанована українська культура, ментальність, наша християнська українська традиція, наша колядка, наші віншування, наша мова. І щоб ніхто до нас не ставився, як до бидла. Я не буду бажати, аби це само по собі сталося, бо ми не Ванька-дурачок з московської казки, який сидить на печі і хоче, аби все трапилося «по щучому велінню». Нічого не буває «по щучому велінню», а дається тільки тяжкою, жертовною працею і боротьбою. Так, як це демонстрував своїм життєвим шляхом Степан Бандера. Я бажаю, аби нам стало сили, жертовності і мудрості", - звернувся Олександр Сич.

Натомість голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович зауважує, що українці скоро будуть святкувати 30 років Незалежності та пам'ять про Степана Бандери досі намагаються затьмарити, зганьбити та знищити.

"На його могилі у Мюнхені вже п'ять разів зривали хрест. Ви думаєте, це німці роблять? Ні, це роблять ті, хто не хоче бачити Україну незалежною державою. І найцікавіше, що навіть коли українці визначилися куди хочуть розвиватися і з ким бути, нас знову хочуть відірвати від Європи та НАТО, знову розвернути до тієї "дружби", яку ми проходили 300 років. Справа Бандери - це не тільки боротьба Степана, а його цілої родини. Батька - отця Андрія Бандери, його дітей, які пройшли каторгу і поневіряння. На вівтар своєї Батьківщини ця родина віддала все, що мала. Тепер нам пора стати мудрими. Будувати  свою державу, орієнтуючись на справжніх українських героїв", - нагололошує Богдан Борович.

Фотогалерея


01.01.2020 1708 1
Коментарі (1)

Ірина 2020.01.01, 20:17

Оце б не забути: Старий Угринів проголосував за таваріща Зєлєнскага. Пора той пам'ятник Бандері звідти забрати. Дворнягам безпородним він не потрібний.

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

5569
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

483
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14678 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1721
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

992
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6409

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

770

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1585

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1378

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1265
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

625
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

771
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1676
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

704
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1000
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6053
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14352
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

370
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

672
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

587
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

907 2