Мости своїми силами, електронний щоденник та якісна медицина для сіл: прикарпатські ОТГ розповіли про свої успіхи

15 серпня в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках «Презентації кращих практик та проєктів прикарпатських ОТГ» три громади розповіли про свої цікаві напрацювання.

Про це повідомили в Центрі, пише Фіртка.

Будують і ремонтують інфраструктуру усі ОТГ. Активним цей процес є завдяки коштам інфраструктурної субвенції. А у Ланчинській громаді, наприклад, до цього процесу прямо залучені зацікавлені мешканці. Тут своїми силами за два роки збудували два мости через річку Прут, які вирішили проблему доступності.

«Вирішити всі проблеми, які накопичувались роками, одразу неможливо. Коштів завжди бракуватиме. Але якщо це потрібно людям і з ними говорити, то вони також долучаються до спільної роботи», - говорить голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

Він же додає, що минулого року у Ланчині фактично збудували 12 метровий міст через річку Слобушницю, який відрізав частину селища і люди змушені були робити багатокілометровий об’їзд, щоб дістатись до центру селища. Громада закупила матеріали та організувала технічний нагляд, експертизу, а люди власноруч долучились до будівництва. Зекономили при цьому кількасот тисяч гривень. Мільйонний проєкт, за словами Володимира Поповича, обійшовся громаді у 87 тисяч гривень.

А вже цього року, тут перебудували старий дерев’яний пішохідний підвісний міст довжиною майже у 100 метрів через річку Прут в іншому районі селища. Тут вже люди закупили матеріал для укріплення, а комунальне підприємство виконало усі роботи. В результаті – мешканці понад 400 будинків у кілька разів швидше можуть дістатись центру селища.

Тлумацька ОТГ презентувала кращу практику впровадження медичної реформи. Створений у 2017 році з нуля Центр первинної медичної допомоги за два роки показав таку якість надання послуг, що залучив на обслуговування 8 сіл, які не входять у громаду, і не закрив жодного сільського ФАПу.

«Зараз наш Центр обслуговує 19400 пацієнтів за укладеними деклараціями, з них трохи більше 10% - з-за меж громади. 18 лікарів мають достатнє навантаження, і в середньому заробітну плату близько 15600 грн. Завдяки співпраці з НСЗУ ми отримали досить великі кошти. Лише за 2019 рік – це 5,9 мільйона гривень. Тож закуповуємо необхідне обладнання та медикаменти. Вже маємо свій автомобіль Але все це завдяки командній роботі», - розповідає керівник Тлумацького Центру ПМД Оксана Мельник.

У планах, за її словами, закупка ще одного автомобіля, розширення денного стаціонару та створення відкритої рецепції, впровадження телемедицини.

А представниця Рожнівської громади Валентина Розвадовська презентувала цікаву освітню практику - впровадження «Електронного щоденника» у Хімчинському ліцеї.

«До цієї думки нас підштовхнула необхідність якось комунікувати з батьками наших учнів, великий відсоток яких багато часу не бачить своїх дітей, відповідно не контролює їх успішність, - зазначила директорка Хімчинського ліцею Валентина Розвадовська, - Ми спробували запровадити електронний щоденник у двох класах в якості експерименту. Батькам і дітям сподобалось. Минулого року ще у чотирьох. А з 1 вересня цього року – система запрацює в усіх класах Хімчинського ліцею».

Для цього поступово закупили в усі класи по одному ноутбуку, щоб вчитель міг виставити оцінки одразу після уроку. Він, до речі, використовується і для роботи з проектором на уроках. А сама програма для ведення щоденника і журналу, за словами Валентини Розвадовської, у мінімальному обсязі є безкоштовною.


15.08.2019 815
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2581
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20002
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1773
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1262 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2285
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3912

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

372

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2034

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

714

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1329
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

926
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24423
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2084 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

756