Франківська журналістка подалася перевіряти міські ринки (фото)

Кілька тижнів поспіль жителі Іван-Франківська обговорюють бруд і сморід на ринках Івано-Франківська.

Франківська журналістка вирішила подивитися у яких умовах торгують, чи справді на міських торговицях жахлива антисанітарія.

Біля центрального ринку, на який найбільше нарікають, — будівництво. Вже незабаром тут будуть нові приміщення для торгівлі. Але зараз ця територія обгороджена, а за кілька метрів—автостоянка. І за півметра від машин, у пилюці та бруді, кілька людей поставили пластмасові ящики застелили їх брудними газетами. На них виклали молоду картоплю та продають по 20 гривень за кілограм. Один з продавців за півгодини продав 12 кілограм картоплі.

«Чи добре вам із землі купувати, ця ж картопля брудна, і хтозна що на ній може бути, - кажу жінці років 50, яка купила картоплю біля бруднющої автівки. Пані каже, що це не моя справа, і вона купує продукти, де хоче. І якщо картоплю можна ще помити і почистити, то ставити в пилюку сир, сметану та фрукти взагалі неприпустимо. Але з землі та з пилюки торгують і цим.

«Чому ви тут торгуєте, он поруч спеціальні ятки, а за кілька метрів—зручний критий ринок?», - запитую двох продавчинь.

Жінки кажуть, що тут їм зручніше, бо мало або зовсім не платять за місце. А на ринку за день торгівлі треба викласти 70 гривень, за торг із землі неофіційно платять 35 гривень працівникам, які збирають оплату за місця. Можна й взагалі нічого не платити, але коли прийдуть правоохоронці, працівники ринку чи муніципальної варти, то треба швидко зібрати свій товар та…втікати і шукати інше місце.

Не краща ситуація з чистотою і біля яток, за місце торгівлі в яких люди платять. Там прилавки та ящики з продуктами брудні. Люди сидять на лавках, позаду яких багато різної тари та сміття. Непотріб продавці залишають або забирають раз в день. Викидають у сміттєві баки на ринках. Проте ці баки за годину-дві—переповнені, тому сміття носять у найближчі двори. Бракує й туалетів. Біля ринку—дві платні вбиральні, а ще одна—в торговому центрі. Та деякі продавці і покупці, нікого не соромлячись, не гребуть сходити до вітру й біля порожніх яток.

На ринку, що на вулиці Короля Данила, який називають найкращим у місті, продають продукти, молоко, м'ясо.

Василь Паливода із села Петрилів Тлумацького району кілька місяців торгує тут городиною. Каже умови для продавців на цьому ринку — добрі: є вбиральня, кілька раз в день прибирають ятки і біля них. Та у вітряну негоду продавці потерпають від перетягів. Немає і стоків для води, тому під час та після дощів у продавців завжди мокрі ноги.

«У день за оренду одного метру прилавка ми платимо 12 гривень, - додає Анна Яковів з села Іванківка Богородчанського району, яка також торгує городиною.—Ми задоволені умовами, але покупців на цьому ринку значно менше, аніж у центрі. Проте нам тут добре, і торгувати там де брудно чи на землі, не будемо».

«На скарги людей щодо стану ринків міська влада відреагує та буде перевіряти чистоту ринків, - зазначив Михайло Смушак, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустроюк. - Наразі в ІваноФранківську є 13 ринків».

А місць великої стихійної торгівлі, де продають зазвичай сільськогосподарську продукцією люди із ближніх сіл, є 8.

За 2019 рік складено 64 протоколи за торгівлю у невстановлених місцях.і передбачено штраф: 300-500 для фізичних осіб і 500-800—для підприємців.  Зрештою штрафами не дуже хтось переймається.

У мерії запропонували правоохоронцям направляти селян на облаштовані офіційні ринки. Також планують створити у кожному мікрорайоні міста кілька обладнаних яток для торгівлі сільгосппродукцією.

Сабіна РУЖИЦЬКА, Експрес

Фотогалерея


20.07.2019 1766
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

328
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2924
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21076
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1982
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1352 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2365

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

703

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2141

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

822

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1409
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

143
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

468
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1001
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

145
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

760
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

739
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

682
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8215
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

831 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

877
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2173 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

824