Франківець здобув перемогу на міжнародних змаганнях з автозвуку

Слухати щодня такі децибели, від яких у непідготовленої людини можуть бути неабиякі проблеми зі слухом, може 28-річний іванофранківець Назарій Яцюк.

І може не лише слухати, але й перемагати на міжнародних змаганнях з автозвуку, пише Фіртка з посиланням на Газету Експрес.

Днями Назарій здобув перемогу на міжнародних змаганнях з автозвуку. Для багатьох людей такі змагання — чудасія. Ще й небезпечна чудасія, бо витримати понад півтори сотні децибелів може не кожен. Як щодня жити серед потужних звуків і мати найгучніше в Європі авто?

– Назарію, що таке автозвук і як ви ним зацікавилися?

– Автозвук — це усі прилади, які є машині для відтворення музики, сучасна комплексна установка, в якій є магнітола, колонки, підсилювач, спеціальні акустичні полички та сабвуфери (акустичні системи, що допомагають відтворювати низькі звукові частоти). Я дитинства люблю музику, співав у церковному хорі. У 18 років мені купили машину, я одразу захотів, аби в салоні гучно та якісно звучала музика. Так я зацікавився автозвуком, читав спеціальну літературу, спілкувався з автолюбителями і, звісно, купляв та встановлював все більше і більше якісної апаратури в автівку. Далі почав їздити на змагання і тепер це моє навіть не хобі — а частина життя. Перемагав на всеукраїнських змаганнях, а тепер я є ще й суддею на змаганнях з автозвуку, що відбуваються в Україні. Цьогоріч вирішив “виїхати й відзвукачити” на міжнародному рівні. Поїздка була дуже важкою, бо за три дні побував на двох змаганнях: у Києві та Румунії, проїхав сотні кілометрів, не спав, був дуже стомлений. Але переміг.

– У чому суть змагань з автозвуку?

– З’їжджаються власники машин, які обладнані спеціальними системами. Судді встановлюють всередині салону спеціальний датчик на лобове скло. Ним вимірюється сила звукового тиску. Коли датчик зафіксовано, водій сідає в салон та вмикає звук на повну потужність. Датчик заміряє найвищий показник. У кого найбільша цифра — той і переможець. У Румунії я виступав на ВАЗ-2110 у класі “седан”. Це важкий клас, бо вся звукова система в цьому класі повинна бути розміщена в багажнику. Зробити це непросто. Бо у мене при тому, що вага машини близько двох тонн, є 500-кілограмова звукова система. Її я збирав протягом трьох років, за все заплатив кілька тисяч умовних одиниць. Скільки? Казати не буду, аби мої рідні не хвилювалися (сміється)????

– Наскільки гучним був звуку вашому авто на змаганнях у Румунії?

– 152, 2 децибели. Чи багато це? Можу сказати, що коли піднімається в небо літак-винищувач – ми можемо чути звук потужністю 149 децибелів. Слухати це — непросто. Якщо людина, яка ніколи не чула нічого подібного, то в неї може бути неабиякий стрес і витримати таку гучність можна не більше 10 секунд. Тому в Європі змагання з автозвуку відбуваються лише в навушниках. Удома я тренуюся без них. На щастя, зі слухом у мене все гаразд. Щоправда, я “витискаю голос” з машини у безлюдних місцях, за 5-6 кілометрів від житлових будинків. Тренуюся як лише маю вільний час. Присвячую цього по 2-4 години в день.

– Що потрібно новачку для того, аби займатися автозвуком?

– Треба просто любити цю справу, і не боятися потужного об’ємного звуку (сміється). А ще мати авто, знати особливості та види звукових систем, облаштувати ними машину і вміти ними керувати, щоденно тренуватися “тиснути звук”. Я до змагань у Румунії готувався аж три роки.

Автор Сабіна РУЖИЦЬКА

Фото з архіву Назарія Яцюка


27.08.2019 1425
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2580
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19995
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1773
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1260 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2284
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3912

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

369

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

714

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

926
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24423
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1656
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

540
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

795
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2084 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

756